Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Auta létající vzduchem, rozpárané bariéry. Šílená nehoda vystrašila Ameriku

Sport

  19:10
DAYTONA - Jeho téměř dvoutunový Chevrolet byl ve velké rychlosti vymrštěn do vzduchu a chvíli plachtil. Pak následoval náraz do bariéry, plameny, kouř, chaos. Nakonec zůstala jen hromada šrotu připomínající vůz velmi vzdáleně a vyděšené pohledy diváků. Jenže všechno dopadlo dobře, závodník NASCAR Austin Dillon hrůznou nehodu nejen přežil, ale vyvázl pouze s pohmožděninami.

V posledním kole závodu Coke Zero 400 se děly věci... foto: Reuters

Dillonova pohmožděná kostrč a předloktí plus pět zraněných fanoušků, z nichž většina lehce, to nevypadá jako příliš pravděpodobný účet takto brutální havárie při závodě Coke Zero 400.

Jak se všechno seběhlo? Dale Eanhardt Jr., syn slavného pilota, jenž zahynul při závodě NASCAR v roce 2001 a po jehož smrti byla zavedena zvýšená bezpečnostní opatření, byl kolo před cílem v čele závodu. Zhruba dvacet aut za ním bojovalo o pozice, a to velmi blízko u sebe.

Číslo 3 v letu. Ostatní auta budou také potřebovat do servisu.
Je k neuvěření, že se nikomu nic vážného nestalo.

Trojice pilotů Hamlin, Harvick a Gordon byla ale v příliš těsném kontaktu, poslední jmenovaný se dostal do hodin a zavadil o Dillonův vůz. Vysoká rychlost pak udělala své a ze závodů NASCAR se stal letecký den. Aby toho nebylo málo, po vlétnutí do bariér spadl Dillonův vůz zpátky na trať, kde ještě inkasoval tvrdý náraz od dojíždějícího auta.

NASCAR

Automobilové závody podniku NASCAR jsou druhou nejvíce sledovanou sportovní událostí v Americe. Předčí ji pouze zápasy amerického fotbalu.

Ticho. Mechanici přiběhnuvší Dillonovi na pomoc však po chvíli napětí zdvihají palce - vše je OK. Dillon se pomalu a hlavně vlastními silami souká ze svého bývalého auta. Ochozy bouří. Ochranné prvky zafungovaly.

„Podle mě je to neakceptovatelné, jezdíme příliš rychle. Měli bychom přijít na to, jak udržet naše auta na zemi,“ řekl po propuštění z nemocnice Dillon. 

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...