Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šílené rozhodnutí ve prospěch boxerského šílence? Briggs bude boxovat o titul mistra světa

Shannon Briggs provokuje Lucase Browneho během Halloweenu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Shannon Briggs provokuje Lucase Browneho během Halloweenu. | foto: repro istagram

CARACAS/PRAHA Po měsíčním čekání se fanoušci boxerské těžké váhy konečně dočkali. Federace WBA rozhodla o tom, co bude dál s jejím titulem v nejsledovanější váhové divizi poté, co jej v říjnu uvolnil britský bouřlivák Tyson Fury. A dle všeho to bude mít pořádné grády.

Bylo to téma léta a podzimu. Dojde na odvetu Tysona Furyho a Vladimira Klička, kterého ostrovní bijec loni v listopadu senzačně sesadil z trůnu krále těžké váhy?

Na začátku října bylo jasno, že nikoliv. Manchesterský obr měl v letošním roce totiž více problémů sám se sebou a místo boxu nyní léčí svoji bipolární poruchu (maniodepresivní poruchu). De facto měsíc pak všichni čekali, jak se rozhodne federace WBA, jejíž pás „Super-šampiona“ Fury spolu s titulem WBO a méně prestižní federace IBO uvolnil.

Zatímco WBO rozhodla promptně a během pár dní nařídila souboj mezi neporaženými talenty Josephem Parkerem z Nového Zélandu a Mexičanem Andym Ruizem Jr., nejstarší boxerská federace váhala a váhala.

Briggs nahání Klička při kitesurfingu

Až tak dlouho, že nakonec padl očekávaný šlágr mezi šampionem IBF Anthonym Joshuou a právě Kličkem. Ukrajinec, který chtěl, aby se boxovalo i pás WBA se nakonec před necelými dvěma týdny zranil.

Smutnit ale ani jeden nemusí. Ve středu ráno totiž přilétly konečně z Venezuely novinky, které všechny zajímají. Ve dvoustránkovém dokumentu jsou nejdůležitější poslední dva body. Ty určují další dění. Co v nich stojí?

Briggs a Kličko v tělocvičně ve floridském Hollywoodu

Pokud Joshua 10. prosince porazí Američana Erika Molinu, může se pomalu ale jistě chystat na souboj s ukrajinskou legendou, ve kterém bude ve hře jeho titul IBF, pás IBO a také status „Super-šampiona“ WBA!

A ten druhý? O regulérní verzi tohoto titulu se musí do 31. prosince 2016 střetnout neporažený Australan Lucas Browne a americký veterán Shannon Briggs. Ano, ten Briggs, který předloni naháněl vlastně po celém světě Klička, napadl jej v restauraci a shodil při kitesurfingu a poté jej pronásledoval v Německu i před jeho duely s Alexem Leapaiem a Kubratem Pulevem.

Look at him. He must fall. #LETSGOCHAMP #HAPPYHALLOWEEN #LETSGOCHAMP

Video zveřejněné uživatelem Shannon Briggs (@cannon_briggs),

Loni se už čtyřiačtyřicetiletý Briggs zaměřil na Brita Davida Hayeho, se kterým se měl dle předběžné dohody utkat v září, z jejich souboje ale nakonec sešlo. Nyní je před ním ještě větší výzva: více jak deset let poté, co se stal poprvé a naposledy světovým šampionem těžké váhy, dostává další, celkově už čtvrtou šanci na velký titul.

A dle všeho i poslední! Využije ji, nebo potvrdí slova kritiků o tom, že je to jen bláznivý šašek, který v posledních dvou letech poráží podřadné soupeře a duel o titul mistra světa si ani nezaslouží?

Zajímavostí budiž, že šanci boxovat o regulérní pás WBA dostávají muži číslo 3 (Browne) a 5 světového ratingu, jednička Luis Ortiz z Kuby a čtyřka Alexander Ustinov z Ruska mají (zatím) smůlu.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Vstoupili jsme do nové fáze destrukce Západu, říká exprezident Klaus

Václav Klaus je editorem sborníku Sebedestrukce Západu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Současný vývoj na Západě mění dlouhodobé tendence společnosti směrem k laxnosti a k podceňování ekonomické dimenze...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

V. Hamáček Big MOUTH :-D 14:52 2.11.2016
J. Řezníček Negr, no. 13:36 2.11.2016
V. Hamáček Těší mě. Hamáček. 14:52 2.11.2016