Středa 28. října 2020Den vzniku samostatného československého státu 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Silná slova Lewise: Fury není šašek, létá a bodá jako Muhammad Ali

Tyson Fury a Muhammad Ali. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyson Fury a Muhammad Ali. | foto: Reprofoto

LONDÝN Velké poklony se dostalo současnému vládci boxerské těžké váhy Tysonu Furymu, kterého čeká 29. října obhajoba titulů WBA (Super) a WBO proti Ukrajinci Vladimiru Kličkovi. K legendárnímu Američanu Muhammadu Alimu jej přirovnal jeho krajan Lennox Lewis.

Mnozí fanoušci i experti mají Furyho za šaška, který si nevidí do pusy a který si pozici nejlepšího boxera těžké váhy současnosti nezaslouží. Bývalý absolutní král této divize Lennox Lewis, který dokázal ve své kariéře porazit Mika Tysona, Evandera Holyfielda či Vitaliije Klička, je ale jiného názoru.

„Fury se pohybuje jako Muhammad Ali. Vznáší se jako motýl a bodá jako včela. To je to, co přinesl současné těžké váze,“ citovala v průběhu července ostrovní média Brita, který ovládl olympijské hry v Soulu 1988 ještě pod kanadskou vlajkou.

Podle něj má Fury šanci uspět nejen v říjnové odvetě s Vladimirem Kličkem, ale i v případném ostrovním souboji s neporaženým Anthonym Joshuou, toho času držitelem pásu mistra světa federade IBF.

„Jeho knockouty vypadají moc hezky. Je neskutečně silný, umí načasovat své údery, působí skvěle. Ale myslím, že má před sebou ještě hodně práce, že se musí ještě hodně zlepšit, aby mohl pomýšlet na případný triumf nad Furym,“ dodal Lewis přezdívaný „Lev“.

Dlužno dodat, že pochvalná slova na Furyho pohyb na nohou jistě potěšila i jeho trenéra a strýce v jedné osobě Petera. Právě on stojí za progresem v práci nohou 206 centimetrů vysokého obra, který měl do boxerského tanečníka ještě na konci roku 2011 hodně daleko.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Plíseň, černý banán, nahnilé ovoce. Zkažené potraviny nezpůsobí jen bolení břicha

Aleš Rajch, vedoucí Ústavu konzervace potravin na Vysoké škole... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklenice s marmeládou plná plísně, nahnilé jablko či zčernalý banán. To vše obvykle představuje jasné varování před...

Voříšci Evropy. Češi mají slovanskou krev jen z jedné třetiny, říká vědec

Genetika rasové i národovecké mýty boří. „Z čistě genetického  hlediska je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Věda vyvrací dávné mýty o původu obyvatel Česka. A rasové a národovecké mýty obecně. V magazínu Víkend to vysvětluje...

Prodávám různě otevřené kalhotky. Zachraňují manželství, říká návrhářka

Módní návrhářka Tereza Vu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ateliér módní návrhářky Terezy Vu jemně voní drahými svíčkami a na ramínkách ovázaných stuhou visí ručně vyrobené a...