Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ježek i Hradílek bez problému prošli do semifinále slalomu

Sport

  17:57
LONDÝN - Singlkanoista Stanislav Ježek i kajakář Vavřinec Hradilek bez problémů postoupili do semifinále olympijských her ve vodním slalomu. Ježka, který byl v kvalifikaci devátý, čeká další vystoupení a případný boj o medaile v úterý, Hradilek skončil třetí a jeho disciplína pokračuje v Lee Valley ve středu. Oba čeští reprezentanti postoupili díky výkonům v první ze dvou kvalifikačních jízd.

Singlkanoista Stanislav Ježek bez problémů postoupil do úterního semifinále olympijských her ve vodním slalomu. V kvalifikaci byl devátý. foto: ČTK

Pětadvacetiletý Hradilek sice před prvním vystoupením na olympiádě přijel pozdě na start, ale následně předvedl velmi dobrý výkon a zajel druhý čas. Rychlejší byl v první sérii jen Samuel Hernandez ze Španělska.

Po druhých jízdách sice český kajakář klesl na třetí pozici, ale mrzet jej to nemuselo. V neděli byl ve hře pouze postup do semifinále, který bezpečně kontroloval. Nejlepší čas si nakonec připsal Němec Hannes Aigner.

O deset let starší Ježek obsadil v první kvalifikační jízdě čtvrté místo. V druhém vystoupení hned na začátku chyboval, poté riskoval a přišly další chyby. Pátý muž z olympiády v Pekingu nakonec neprojel dvě branky a předvedl i "eskymáka", za což si vysloužil aplaus diváků.

"Věděl jsem, že s tou první jízdou pravděpodobně postoupím, tak jsem si chtěl vyzkoušet hned nahoře trochu jiný nájezd, aby mě tolik nezalila voda. A bohužel se mi to nepovedlo, hned z toho byl problém," vysvětloval Ježek po kvalifikaci.

Když věděl, že jízdu už nevylepší, začal zkoušet jiné nájezdy do branek. "Dělal jsem si tam blbosti, které jsem měl od trenéra zakázané, ale nedalo mi to a eskymák byl důsledkem. Aspoň si přišli na své diváci," prohlásil s úsměvem loňský vítěz Světového poháru.

Do úterního semifinále postoupili všichni favorité, i když nakonec vítězný dvojnásobný olympijský šampionát Slovák Michal Martikán i aktuální jednička světového žebříčku a domácí medailová naděje David Florence nezvládli první jízdy. Ve druhých se ale na postupové pozice bez problémů posunuli.

Češi bojují o medaile. Podívejte se

Beachvolejbalistky Kristýna Kolocová a Petra Sluková

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat