Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sivok se upsal Udine na čtyři a půl roku

Sport

  19:19
UDINE - Fotbalista Tomáš Sivok definitivně opouští pražskou Spartu a přestupuje do italského klubu Udinese Calcio. Třiadvacetiletý záložník úspěšně prošel testy a podepsal v novém působišti smlouvu na 4,5 roku. Řekl to dnes Sivokův manažer David Nehoda.

Tomáš Sivok foto: Hynek Glos, Lidové noviny

O přestupu Sivoka, který ve Spartě poslední sezonu a půl dělal kapitána, se hovořilo už od začátku ledna, kdy Udine letenský klub oficiálně kontaktovalo, ale až za necelé tři týdny byl celý transfer dokončen. Stalo se tak poté, co Sivok dnes úspěšně v sídle italského klubu absolvoval zátěžové a další zdravotní testy.

"Všechno bylo bez problému, jsem moc rád, že je to všechno konečně hotové," řekl Sivok, který byl dnes v 17:30 představen na oficiální tiskové konferenci. Na dres si vybral neobvyklé číslo 66. "Někdo se mi smál, že jsem jako hokejista. Ale já chtěl mít šestku, která nebyla k dispozici, stejně jako šestnáctka a šestadvacítka. Tak jsem zvolil šestašedesátku," uvedl Sivok.

Sparta by za přestup měla dostat částku pohybující se kolem 70 milionů korun. Sivok, který v české lize odehrál v Českých Budějovicích a ve Spartě 101 zápasů a vstřelil sedm branek, bude druhým českým hráčem v Udine; v letech 2002-2005 tam působil Marek Jankulovski.

Společně se Sivokem Udine s největší pravděpodobností posílí i liberecký kapitán Zápotočný. Ten dnes stejně jako Sivok podstoupil zátěžové testy a možná už ve středu by mohl být jeho transfer uzavřen.

Zápotočného manažer Pavel Zíka dnes potvrdil, že už nic nebrání ani přestupu libereckého stopera. "Tomáš dnes absolvoval úspěšně lékařskou prohlídku a s klubem jsme se na všem domluvili. Už nic nebrání tomu, aby byla podepsána smlouva. K tomu by mělo dojít ve středu ve 13:30 na tiskové konferenci, kde bude Tomáš oficiálně představen," uvedl Zíka. Podle něj je Zápotočný nyní v hotelu, protože má teplotu a pokouší se o něj chřipka.

Autor:

Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!
Vyhrajte pro svoje děti hřejivého plyšáka Warmies od Albi!

Vánoce ťukají na dveře a za pár dnů již přivítáme první adventní neděli. Zpříjemněte si vánoční atmosféru krásnou výhrou, která potěší malé i...