Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sivok se upsal Udine na čtyři a půl roku

Sport

  19:19
UDINE - Fotbalista Tomáš Sivok definitivně opouští pražskou Spartu a přestupuje do italského klubu Udinese Calcio. Třiadvacetiletý záložník úspěšně prošel testy a podepsal v novém působišti smlouvu na 4,5 roku. Řekl to dnes Sivokův manažer David Nehoda.

Tomáš Sivok foto: Hynek Glos, Lidové noviny

O přestupu Sivoka, který ve Spartě poslední sezonu a půl dělal kapitána, se hovořilo už od začátku ledna, kdy Udine letenský klub oficiálně kontaktovalo, ale až za necelé tři týdny byl celý transfer dokončen. Stalo se tak poté, co Sivok dnes úspěšně v sídle italského klubu absolvoval zátěžové a další zdravotní testy.

"Všechno bylo bez problému, jsem moc rád, že je to všechno konečně hotové," řekl Sivok, který byl dnes v 17:30 představen na oficiální tiskové konferenci. Na dres si vybral neobvyklé číslo 66. "Někdo se mi smál, že jsem jako hokejista. Ale já chtěl mít šestku, která nebyla k dispozici, stejně jako šestnáctka a šestadvacítka. Tak jsem zvolil šestašedesátku," uvedl Sivok.

Sparta by za přestup měla dostat částku pohybující se kolem 70 milionů korun. Sivok, který v české lize odehrál v Českých Budějovicích a ve Spartě 101 zápasů a vstřelil sedm branek, bude druhým českým hráčem v Udine; v letech 2002-2005 tam působil Marek Jankulovski.

Společně se Sivokem Udine s největší pravděpodobností posílí i liberecký kapitán Zápotočný. Ten dnes stejně jako Sivok podstoupil zátěžové testy a možná už ve středu by mohl být jeho transfer uzavřen.

Zápotočného manažer Pavel Zíka dnes potvrdil, že už nic nebrání ani přestupu libereckého stopera. "Tomáš dnes absolvoval úspěšně lékařskou prohlídku a s klubem jsme se na všem domluvili. Už nic nebrání tomu, aby byla podepsána smlouva. K tomu by mělo dojít ve středu ve 13:30 na tiskové konferenci, kde bude Tomáš oficiálně představen," uvedl Zíka. Podle něj je Zápotočný nyní v hotelu, protože má teplotu a pokouší se o něj chřipka.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat