21. dubna 2008 8:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sivok: Snad se s tím Slavia popere špatně

Tomáš Sivok v zápase s Mostem.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Sivok v zápase s Mostem. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Teď je zase řada na Slavii, mohli si včera již poněkolikáté během jara oddechnout fotbalisté Sparty. Jeden ze tří gólů při jejich vítězství nad Mostem si připsal také kapitán Tomáš Sivok (24). Jeden z pilířů letenské sestavy čtyři kola před koncem ligy dál věří ve šťastné rozuzlení sezony.

Dostali jste svého hlavního rivala pod tlak. Takže splněný úkol?
Chtěli jsme vyhrát. Dnes to byl z naší strany dobrý výkon a výsledek tomu odpovídá.

Jak se s tím Slavie popere?

Doufejme, že špatně. Teplice nejsou jednoduchý soupeř, hrají o poháry. Ale dívat se na zápas nebudu.

Budete se tahat o titul až do konce, nebo se rozhodne dřív?
Byl bych radši, ale asi to tak jednoduché nebude. Definitivně jasno se podle mě udělá až v posledních dvou kolech.

Co je momentálně největší předností Sparty?
Nedostáváme moc gólů a dokážeme zvládnout zápasy, v nichž není forma úplně ideální. Třeba jako v minulém kole na Kladně.

V příštím kole vás ale čeká zápas na půdě rozjetých Bohemians, kteří se perou o záchranu...

A já se na něj moc těším. Viděl jsem, jaká je tam skvělá atmosféra a v první lize jsem ve Vršovicích ještě nehrál. Víme, že nás tam nečeká nic lehkého,

Proti Mostu to byl zápas střílejících obránců. Kromě vás se ještě trefil váš kolega ve stoperské dvojici Řepka. Jak si trefu užil?
Hned po konci někam zmizel. Ale konečně poslechl trenéra a šel na standardku. Tomášovi se na ně jinak moc nechce. Přitom má skvělý výskok a načasování, před brankou by bylo víc hlavičkářů. Ale asi se mu potom nechce běhat zpátky.