Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skifař Synek dostal narozeninový dort, teď chce zlato

Sport

  16:25
PRAHA - České veslování je na nohou. Ondřej Synek míří na světový šampionát. Na Novém Zélandu, jezeře Karapiro, bude vítěz Světového poháru a favorit závodu usilovat o světové zlato. A protože ve středu oslavil osmadvacáté narozeniny, dostal před cestou od svého sponzora malý dárek. Dort ve tvaru Nového Zélandu se svou vlastní figurkou. Samozřejmě na skifu.

Ondřej Synek. foto: Jan Malý

"Perfektní dárek. Máte hlad?" obrátil se Ondřej na novináře na tiskové konferenci. "Přesně takhle vypadá skifař, který už nemůže," okomentoval posez figurky skifaře na narozeninovém dortu. "A teď zabodnu nůž do místa, kde budeme bydlet," rozesmál Synek okolí.

Jeho sezóna je prozatím z kategorie luxusních. Vyhrál všechna tři kola světového poháru. Na mistrovství Evropy zvítězil zcela suverénně. "Tahle sezóna je prostě ukázková," věří Synkovi Dušan Macháček, manažer české reprezentace.

"Co můžu dělat? Taková chvála se hezky poslouchá. Jedu tam jako favorit, ale za toho největšího považuji domácího borce. Nikde není psáno, že vyhraju. Je to na druhé straně zeměkoule a já tam ještě nikdy nebyl. Ale pochopitelně mám ambice nejvyšší. Nic než zlato mi radost neudělá," těší se na jezero Karapiro. Tam má veslařům fandit až padesát tisíc diváků. "Na to se těším. Takhle to má vypadat. Diváci vás totiž v závěru nabudí," těší se na atmosféru.

Narozeninový dort Ondřeje Synka. 

Štve ho jen dlouhá cesta do dějiště šampionátu. "Cestování nesnáším. Proto jsem dostal na cestu tam letenku v business třídě, abych byl v pohodě a pustil se co nejdříve do tréninku," dodal s úsměvem. Finále skifařů je na programu 6. listopadu. A o dva dny později čeká narození potomka. Přiveze mu jako dárek zlato?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!