25. srpna 2011 13:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Skifaře Synka před MS přibrzdil kolaps

Skifař Ondřej Synek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skifař Ondřej Synek. | foto: ČTK

PRAHA Zase se na ně spoléhá. Na Ondřeje Synka a Miroslavu Knapkovou. Skifaře, kteří si v příštím týdnu hodlají na slovinském jezeře Bled doveslovat při světovém šampionátu pro medaile.

Leč jednoduché to mít nebudou. Synka totiž v minulých dnech likvidovaly vážné střevní problémy, Knapková si zase zvyká na novou loď i vesla.  Stihnou se během těch pár zbývajících dnů naladit do optimální formy a pohody? "Moje problémy zrovna moc příjemné nebyly," pokrčí rameny vyhlášený pohodář Synek, jinak též úřadující mistr světa.  "Od Vánoc se připravujete na mistrovství světa a pak krátce před šampionátem musíte na týden vysadit z tréninku… Nic moc."

Synek se přiznal, že zřejmě přetáhl trénink a vyčerpané tělo se vzbouřilo. "Zhubl jsem snad o pět kilogramů. Tři noci jsem vůbec nespal, můj organismus se zhroutil. Takový menší kolaps. Střevní potíže byly fakt hrozné, připadal jsem si naprosto vygumovaný."

Nicméně navzdory stávce svého nitra věčný optimista Synek neztrácí víru ve své síly. "Já se hlavně snažím veslováním pořád bavit. Když na Bledu vyhraju, bude to super, když ne a skončím třeba druhý nebo pátý, tak to zkrátka tak radostné nebude," culí se.

Nejlepší světový skifař současnosti ale už zase cítí, že se mu forma vrací, stejně jako získává zpět ztracenou váhu. "Ve středu jsem se cítil na tréninku hodně dobře, šoupnul jsem tam jeden kilometr a dvě pětistovky. Takový jakoby rozložený závod. Fakt to bylo konečně zase docela v pohodě…"

Knapková v novém

To věčná smolařka posledních let Miroslava Knapková si na zdravotní problémy tentokrát zcela netradičně stěžovat nemůže. Konečně je také někdy zdravá, jen si zvyká na novou loď a vesla…

"Můj trenér Tomáš Kacovský zkrátka věčně něco nového vymýšlí a zkouší," směje se. "Když už jsem ale začala jezdit na nové lodi, tak ji zkrátka musím věřit. Jinak by to nešlo. Vesla jsou sice trochu těžší než ta předchozí, ale jezdí se s nimi celkem dobře. Takže uvidíme…"

Knapková se nejvíc obává semifinálové jízdy, protože proklouznout z ní do finále někdy bývá i těžší než si dojet pro medaili: "Špička se totiž strašně moc vyrovnala."

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!