Středa 16. června 2021svátek má Zbyněk 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Skikrosař Kraus se zranil, trénuje pod injekcemi a závod pojede

Tomáš Kraus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Kraus. | foto: Reuters

DEER VALLEY / PRAHA Sny skikrosaře Tomáše Krause o stupních vítězů mohou skončit na mistrovství světa v akrobatickém lyžování docela klidně už při čtvrteční kvalifikaci.

"Mám nepříjemné problémy s pravým kolenem, a dokonce jsem zvažoval, že se na start čtvrteční kvalifikace nepostavím," hlásil ve středu český reprezentant smutným hlasem z dějiště šampionátu v americkém Deer Valley. Problém vznikl již v neděli v Aspenu, při semifinálové jízdě na X Games.

"Jel jsem na postupové pozici, ale po jednom ze skoků jsem dopadl do záklonu a spadl na bok a na pravé koleno, které jsem měl asi před čtyřmi roky operované," vracel se dvojnásobný mistr světa k osudovému okamžiku.

Přes noc Krausovi koleno nateklo tak mohutně, že ho prakticky nemohl ohnout. Vydal se tedy za lékařem Vladislavem Hospodárem, který loni po olympijských hrách ve Vancouveru operoval přetržený zkřížený vaz v koleni Nikoly Sudové. "Vytáhl mi z kolena celkem dost tekutiny, ale nebyla v ní skoro žádná krev," pokračoval Kraus. "Povídal mi, že by křížový vaz sice neměl být utržený, ale noha mě bolí docela silně a nepomáhá ani její ledování..."

Nejlepší skikrosař světa v historii zároveň soudí, že zranění rozhodně nesouvisí se zmíněnou operací. "Kdybych spadl na druhou stranu, odneslo by to levé koleno. S předchozím zraněním to skutečně nemá nic společného."

V Deer Valley ve středu vládlo drsné arktické počasí, teploměr ukazoval dokonce až minus 27 stupňů. Navzdory třeskutému mrazu a silné bolesti se ale Kraus vydal na trénink. "První dvě jízdy jsem zkusil bez injekce, další dvě už s ní," hlásil. "Nakonec jsem se rozhodl, že se na start kvalifikace určitě postavím. Co ale bude dál, teď skutečně nedokážu odhadnout."

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!