Středa 5. října 2022, svátek má Eliška
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skikrosař Kraus se zranil, trénuje pod injekcemi a závod pojede

Sport

  22:31
DEER VALLEY / PRAHA - Sny skikrosaře Tomáše Krause o stupních vítězů mohou skončit na mistrovství světa v akrobatickém lyžování docela klidně už při čtvrteční kvalifikaci.

Tomáš Kraus. foto: Reuters

"Mám nepříjemné problémy s pravým kolenem, a dokonce jsem zvažoval, že se na start čtvrteční kvalifikace nepostavím," hlásil ve středu český reprezentant smutným hlasem z dějiště šampionátu v americkém Deer Valley. Problém vznikl již v neděli v Aspenu, při semifinálové jízdě na X Games.

"Jel jsem na postupové pozici, ale po jednom ze skoků jsem dopadl do záklonu a spadl na bok a na pravé koleno, které jsem měl asi před čtyřmi roky operované," vracel se dvojnásobný mistr světa k osudovému okamžiku.

Přes noc Krausovi koleno nateklo tak mohutně, že ho prakticky nemohl ohnout. Vydal se tedy za lékařem Vladislavem Hospodárem, který loni po olympijských hrách ve Vancouveru operoval přetržený zkřížený vaz v koleni Nikoly Sudové. "Vytáhl mi z kolena celkem dost tekutiny, ale nebyla v ní skoro žádná krev," pokračoval Kraus. "Povídal mi, že by křížový vaz sice neměl být utržený, ale noha mě bolí docela silně a nepomáhá ani její ledování..."

Nejlepší skikrosař světa v historii zároveň soudí, že zranění rozhodně nesouvisí se zmíněnou operací. "Kdybych spadl na druhou stranu, odneslo by to levé koleno. S předchozím zraněním to skutečně nemá nic společného."

V Deer Valley ve středu vládlo drsné arktické počasí, teploměr ukazoval dokonce až minus 27 stupňů. Navzdory třeskutému mrazu a silné bolesti se ale Kraus vydal na trénink. "První dvě jízdy jsem zkusil bez injekce, další dvě už s ní," hlásil. "Nakonec jsem se rozhodl, že se na start kvalifikace určitě postavím. Co ale bude dál, teď skutečně nedokážu odhadnout."

Puč v Kremlu? Vzpoura generálů? Už se řeší, kdo nahradí Putina

Premium Vzhledem k průběhu ruského vojenského dobrodružství na Ukrajině se začínají objevovat spekulace, že vláda Vladimira...

Bez jazyků i peněz. Čtyřicátnice svým cestováním „Za Kačku“ nakazila tisíce lidí

Premium Levně za posledních pár let navštívila čtyři světadíly, 45 zemí a 69 ostrovů. „Prachobyčejná“ Kateřina Ostrá z Blanska...

Tajemství ženského mokrého orgasmu odkryto. Pokus zjistil původ tekutiny

Premium Záhada to byla pro ženy, pro muže, pro vědecké kruhy. Squirting, ženský mokrý orgasmus, byl dlouho neznámou, včetně...

Pečujte o své zdraví těmi nejčerstvějšími omega-3 na světě
Pečujte o své zdraví těmi nejčerstvějšími omega-3 na světě

V Norsku, zemi lososů, se nepoužívá výraz šťastný jako blecha, ale šťastný jako losos. I vy teď můžete ochutnat nejprodávanější omega-3, které...

Mohlo by vás zajímat