Skikrosař Kraus v osmifinále upadl, ale nezranil se

21:51
TELLURIDE (USA) - Pád hned v první osmifinálové jízdě znamenal pro Tomáše Krause 26. místo ve druhém závodu Světového poháru ve skikrosu v americkém Telluride. Závod vyhrál Slovinec Filip Flišar, obhájce loňského celkového vítězství, druhý skončil Kanaďan Brady Leman, třetí projel cílem ve finále Švýcar Armin Niederer.

Český skikrosař Tomáš Kraus foto: ČTK

Kraus postoupil z kvalifikace devátým časem. "To bylo super," napsal ČTK dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru. V první osmifinálové jízdě se mu výborně vydařil start, do tratě vyjel jako první. V polovině závodu se však začal se soupeři přetlačovat a následoval pád.

"Takže jsem byl pořádně naštvaný, ale naštěstí se to obešlo bez zranění," uvedl Kraus. Po sedmém místě v předchozím závodu v kanadské Nakisce je Kraus v průběžném hodnocení SP na jedenáctém místě. Další závod se pojede 23. prosince v italském středisku Innichen/San Candido.

Výsledky závodu SP ve skikrosu v Telluride

Muži: 1. Flišar (Slovin.), 2. Leman (Kan.), 3. Niederer (Švýc.), ...26. Kraus.
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 14 závodů): 1. Niederer 169, 2. Leman a Fiva (Švýc.) oba 120, ...11. Kraus 41.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Davidová (Fr.), 3. Holmlundová (Švéd.).
Průběžné pořadí SP (po 2 ze 14 závodů): 1. Smithová 200, 2. Davidová 160, 3. Holmlundová 120.