17. ledna 2010 10:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Skokan na lyžích Hájek skončil čtvrtý v Sapporu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Antonín Hájek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Hájek. | foto: ČTK

SAPPORO Skokan na lyžích Antonín Hájek obsadil čtvrté místo v dnešním závodě Světového poháru v Sapporu. Dvaadvacetiletý reprezentant tím vyrovnal osobní maximum v seriálu, které si vytvořil teprve před týdnem na mamutím můstku v Kulmu, kde poprvé v sezoně zasáhl do elitní soutěže.

"Tonda předvedl velmi slušný skok v prvním kole a škoda toho druhého. V tom došlo během rádiusu ke změně těžiště a nemohl tlačit do podložky větší silou, jinak by za hranou přepadl. Jen trochu nervozity ho ještě brzdí," řekl ČTK trenér David Jiroutek.

Hájek v Japonsku po sobotním jedenáctém místě skočil nejprve 127,5 metru a byl čtvrtý, ale už před druhým skokem bylo jasné, že o medaile budou bojovat Švýcar Simmon Ammann, Japonec Noriaki Kasai a Rakušan Martin Koch, kteří přelétli hranici 130 metrů. Všem ulétl lídr seriálu Ammann (139,5) a ve druhém kole ze sníženého nájezdu konkurenci dokonale deklasoval skokem jen o 4,5 metru kratším. V této sezoně vyhrál počtvrté.

Druhého Kasaie a třetího Kocha porazil skoro o 40 bodů, Hájek skončil o dalších čtyřiadvacet zpět. Vítěz sobotního závodu Thomas Morgenstern z boje o další triumf záhy vypadl, třebaže prvním skokem předvedl 136 metrů. Byl ale diskvalifikován kvůli porušení pravidel o parametrech kombinézy.

Jedenácté místo obsadil Jakub Janda, který ve druhém kole předvedl druhý nejdelší skok, přesto délkou zaostal za Ammannem o 11,5 metru. "Využil lepších podmínek a lepším skokem si spravil chuť po sobotě," uvedl Jiroutek. Bodoval i Lukáš Hlava na 23. pozici, Roman Koudelka do druhého kola neprošel. "Koudy skočil slušně v kvalifikaci, ale v závodu měl podobný problém jako Hlava ve druhém kole. Více vertikální odskok a za bubnem pak neodlétá s rychlostí," popsal kouč.

V pondělí by měla rada úseku skoků na lyžích oznámit nominaci na olympijské hry. Čtyři skokany navrhl Jiroutek, pátého doplní úsek.

ČTK
  • 0Diskuse

On-line reportáž | FOTBAL

Polsko - Česko
0:1
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.
90
Hodně netakticky si počínal Klich, který fauloval Daridu. Místo autového vhazování pro Poláky tak budou hosté rozehrávat přímý kop.
90
Domácí hráči i fanoušci si přejí odpískání pokutového kopu, sudí Klossner je však jiného názoru. Kalas nezahrál rukou, ale hrudí.

Najdete na Lidovky.cz