3. září 2015 10:55 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rekordní počet skrečí. V prvním kole US Open vzdalo nejvíce tenistů v historii

Američan Marty Fish prožil na US Open smutné loučení s kariérou. V závěru duelu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Američan Marty Fish prožil na US Open smutné loučení s kariérou. V závěru duelu... | foto: ČTK/AP

NEW YORK (Od našeho zpravodaje) Ani pro zdravého člověka není zrovna snadné sprintovat dvě nebo tři hodiny v dusném vedru po betonu a bušit raketou do míčů. A pro některé notně opotřebované tenisty, jejichž sezona se zvolna chýlí k závěru, se dokončení střetnutí na US Open proměnilo v brutální zkoušku vůle. I proto už v prvním kole na Flushing Meadows skrečovalo svá utkání deset mužů a dvě ženy.

Součet znamená překonání neblahého grandslamového rekordu. Před čtyřmi lety se právě v New Yorku nedohrálo devět partií úvodního kola.

Mezi oběťmi krušných podmínek se objevila i vcelku známá jména Baghdatis, Gulbis, Kokkinakis či Štěpánek.

Australan Kokkinakis udatně bojoval s Francouzem Gasquetem, než ho skolily křeče. Štěpánek zase doufal, že přechytračí Turka Ilhana, jenže zatuhly mu svaly podél krční páteře.

V honbě za odměnami a při touze šplhnout si po žebříčku tenisté často uspěchají léčbu drobného úrazu. Nebo přechodí nachlazení.

Jakmile se blíží grandslam, starost o zdraví jde mnohdy stranou. Nikdo přece nechce chybět v Melbourne, Paříži, Londýně nebo New Yorku, kde se rozděluje nejvíc peněz a bodů.

Právě na posledním z nejslavnějších podniků se pravidelně projevuje náročnost sezony. Ještě před startem US Open se odhlásila například Ruska Šarapovová.

A třeba Češka Šafářová sice dohrála své první utkání, nicméně poté prozradila, že má natažený břišní sval a musí se kurýrovat.

Výraznou většinu skrečujících tvoří muži. Proto se do diskuzí odborníků opět vloudila otázka: Není čas zavést i na grandslamech zápasy na dva vítězné sety?

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?