10. dubna 2007 8:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Slavia v lize uniká, ve Spartě to vře

Slávisté Matej Krajčík (19), Petr Janda a Tomáš Hrdlička (zleva) se radují z branky v síti Mostu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slávisté Matej Krajčík (19), Petr Janda a Tomáš Hrdlička (zleva) se radují z branky v síti Mostu. | foto: Michal Doležal, ČTK

PRAHA Ve fotbalové lize přišel zlom. Slavia si užívá šťastné období, sbírá pochvaly a soutěž vede už o čtyři body. Na Spartě panuje mrazivá atmosféra.

Tým, který před týdnem odvrátil kolaps s Mladou Boleslaví, se už v sobotu nevyhnul další ostudě ve Zlíně a prohrál 0:2. 

Následovaly pokuty a přeřazení stopera Drobného se záložníkem Šimákem do rezervního mužstva.
„Musíme přidat, lépe pracovat. Ve všech směrech. Proti Boleslavi jsme dokázali výsledek otočit, ale výsledek ze Zlína je zoufalý,“ zlobil se trenér Michal Bílek.

Slavia hrála s Mostem až v neděli. Už věděla, že den předtím zaváhali oba její velcí soupeři. Nejprve Liberec jenom remizoval s posledním Slováckem a potom vybouchla Sparta. A reakce červenobílých?

Soupeře rozdrtili 3:0. Devět kol před koncem soutěže si tak Slavia pořádně přiblížila titul, na který čeká už dlouhých jedenáct let.

„Nic zásadního se zatím neděje. Do konce sezony zbývá devět kol. Doufám, že zůstaneme pevně na zemi,“ prohlásil ale útočník Stanislav Vlček. Tým, který teď hraje v lize jednoznačně nejlepší fotbal, se nechce nechat rozkolísat.

Trénink místo volna
Trenér Jarolím dokonce nabádal hráče, aby si selhání Sparty nevšímali. „Extra jsem je na to upozorňoval. Bylo by nám to na nic, kdybychom to pak nedokázali potvrdit úspěchem s Mostem,“ věděl kouč. Jestli však nepřijde nějaká zásadní změna, těžko bude někdo Slavii stíhat. Sparta na to teď nevypadá.

Její hráči v neděli i včera místo svátečního volna trénovali. Vynadal jim klubový šéf Daniel Křetínský, který společně s trenérem rozdal tresty. Kromě pokut a ostrého režimu s daleko častější přítomností na stadionu došlo i na individuální sankce. Ty se dotkly Šimáka a Drobného, který „zařídil“ zlínskou porážku.

„Oba byli přeřazeni do B-týmu. Ke svým povinnostem přistupovali laxně, lehkovážně a neodpovědně, což nebyla jen otázka jednoho zápasu,“ oznámil Bílek. Oba mají šanci se vrátit.

Stejně tak sparťané doufají, že se mohou ocitnout ve hře o titul. „Pro slabé tu není místo. Musíme se otřepat a zabrat. Nic nevzdáváme,“ burcoval brankář Jaromír Blažek.