18. prosince 2007 22:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Slavia získala kanonýra Toleského

Makedonský střelec Toleski nejde do Německa, ale do Slavie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Makedonský střelec Toleski nejde do Německa, ale do Slavie. | foto: Slavia PrahaReprofoto

PRAHA První zimní posilou fotbalistů Slavie Praha se stal makedonský útočník Goče Toleski z Mostu. Autor sedmi podzimních ligových branek, o kterého měly zájem kluby z německé ligy, dnes podepsal s vedoucím týmem nejvyšší domácí soutěže dvouletou smlouvu s opcí.

Výše přestupové částky bude podle Zlámala stanovena podle úspěšnosti Slavie v Poháru UEFA a lize. "Most by mohl získat až devět milionů korun, základní přestupní částka je přibližně poloviční," uvedl mluvčí Slavie Ondřej Zlámal. "Jsme rádi, že se nám podařilo získat jednoho z nejlepších střelců ligy. Očekáváme, že se gólově prosadí také v našem týmu," řekl ředitel Slavie Petr Doležal.

Třicetiletý makedonský reprezentant přišel do Mostu v létě a podepsal roční smlouvu s klauzulí, že pokud za něj někdo zaplatí stanovené odstupné, může odejít. Toleski se ukázal ve výborném světle a svými výkony zaujal i v zahraničí, spekulovalo se o zájmu bundesligových týmů Chotěbuzi a Rostocku. Toleski dal ale přednost Slavii, v jejíchž barvách si na jaře zahraje i Pohár UEFA. V sestavě by měl nahradit kanonýra Stanislava Vlčka, který míří do Anderlechtu Brusel. "Nabídka Slavie mne potěšila. Je to vedoucí tým tabulky, který hraje v pohárové Evropě. Trenér Jarolím prosazuje rychlý fotbal, který se mi líbí. Na nové angažmá se hodně těším," uvedl Toleski pro klubový web.

"Těžko mohu slíbit počet nastřílených branek, ale co slíbit mohu je to, že pro úspěch Slavie udělám maximum," prohlásila nová posila červenobílých. Toleski hrál do roku 2003 za Napredok Kičevo, v letech 2004 až 2006 nastupoval za Rabotnički Skopje a v jarní části letošního roku byl hráčem německého Burghausenu. Za Most nastoupil ve třinácti zápasech a jeden ze svých sedmi gólů vstřelil i do sítě svého nového spoluhráče Martina Vaniaka. Osmnáctkrát reprezentoval Makedonii a dal za ni jeden gól.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz