Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slávisté se omluvili Sparťanům, kál se i Sivok

Sport

  9:36aktualizováno  13:47
PRAHA - Fotbalová Slavia se oficiálně omluvila svému odvěkému rivalovi za pokřiky tří hráčů po utkání s Mladou Boleslaví. Vlčka, Dosoudila a Fořta zachytila kamera po zápase, jak spolu s fanoušky skandují Smrt Spartě.

Slávista a reprezentant Stanislav Vlček se musel chytat za nos, poté, co se zjistilo, že s dvěma spoluhráči vykřikoval po zápase s fanoušky ´Smrt Spartě´. foto: Kamaryt Michal ČTK

Klub z Edenu tak splnil výzvu disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu. S písemnou omluvou za nevhodné chování jmenovaného tria se Slavia obrátila k představenstvu Sparty, všem jejím hráčům, trenérům, funkcionářům i příznivcům klubu.

"Omluvu přijměte jako projev úcty k odvěkému a tradičnímu sportovnímu soupeři našeho klubu," uvedli představitelé slávistického vedení ve shodě s trojicí přistižených hráčů.

Kromě omluvy žádný jiný trest fotbalisty Slavie nestihl. Disciplinární komise v minulém týdnu nevyhodnotila hanlivé skandování jako závažný přestupek. Jedinou podmínkou bylo zveřejnit omluvu do středy.

S omluvou přispěchal i sparťanský kapitán Sivok
Krok Slavie dnes opětoval Sivok, kterému zase slávistická obec vyčítala jeho výroky na adresu klubu v minulém roce. Sivok se za ně dnes dodatečně omluvil.

"Sportovní rivalita mezi oběma kluby je velká. Také proto dochází k podobným výrokům, protože emoce patří ke sportu. Jsem si vědom toho, že i já jsem se v minulosti dopustil několika prohlášení, která mohla vyvolat vlnu nevole mezi fanoušky. Pokud se dotkla části fotbalových příznivců, dodatečně se za ně omlouvám," citoval sparťanský web Sivoka.

"Věřím, že i v budoucnu bude sportovní rivalita Sparty a Slavie pokračovat, na hřišti ale vše proběhne ve sportovním duchu a na konci zápasu si vždycky podáme ruce,"
uvedl Sivok.

Slavistická omluva Spartě

Vážení,
dovolte, abychom se omluvili představenstvu AC Sparta Praha fotbal, a. s., všem vašim hráčům, trenérům, funkcionářům i příznivcům vašeho klubu za nevhodné chování, kterého se dopustili hráči Stanislav Vlček, Pavel Fořt a Radek Dosoudil po utkání FK Mladá Boleslav, a.s. – SK Slavia Praha – fotbal, a.s.. Tuto omluvu přijměte jako projev úcty k odvěkému a tradičnímu sportovnímu soupeři našeho klubu.
S pozdravem,
SK Slavia Praha

Autor:

Prodej bytu 2+kk 50 m2 Pardubice
Prodej bytu 2+kk 50 m2 Pardubice

nábřeží Závodu míru, Pardubice - Zelené Předměstí
3 500 000 Kč