Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slávistický kapitán Piták se upsal Salcburku

Sport

  18:33
SALCBURK - Kapitán fotbalistů pražské Slavie Karel Piták přestoupil za 25 milionů korun do Salcburku. S rakouským vicemistrem podepsal šestadvacetiletý záložník smlouvu na tři roky a již v pondělí do svého nového působiště odcestoval.

Karel Piták v dresu Slavie. foto: Hynek Glos, Lidové noviny

Piták se výrazně přiblížil přestupu minulý týden, kdy hráč s jednou reprezentační zkušeností uspěl na testech a zbývalo jen, aby se dohodly kluby. Podle dnešního sdělení pražského klubu dostane část ze sumy za transfer Hradec Králové, odkud Piták v listopadu 2001 do Slavie přišel.

Slavia v Pitákovi ztrácí nejen kapitána a tahouna týmu, ale i jednoho z nejlepších střelců. V uplynulé sezoně skóroval stejně jako Stanislav Vlček desetkrát.

"Vzpomínat na léta ve Slavii budu jenom v dobrém. Zažil jsem tu krásné pohárové zápasy, nastupoval jsem s výbornými spoluhráči. Slavii budu dál pozorně sledovat a držet jí palce," uvedl Piták na rozloučenou. V Salcburku se Piták setká s dalším bývalým královéhradeckým fotbalistou Vratislavem Lokvencem, v Red Bullu působí také Patrik Ježek.

Ambiciózní klub před novou posilou mohutně posiluje, dnes vedle Pitáka získal také
švýcarského reprezentanta Johana Vonlanthena. V minulých dnech podepsal smlouvu s chorvatským kapitánem Nikem Kovačem, jiným účastníkem MS Milanem Dudičem ze Srbska a se slovenským záložníkem Vladimírem Janočkem.

Klubu šéfuje dvojice fotbalových legend: trenérem je německý mistr světa Lothar Matthäus, sportovním ředitelem Ital Giovanni Trapattoni.
Autoři: ,