10. října 2018 10:24 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Slavně trofej získal, teď o ni neslavně přišel. Někdo ukradl Thomasovu trofej z TdF

Celkové stupně vítězů, uprostřed Geraint Thomas i s trofejí, která byla ukradena. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celkové stupně vítězů, uprostřed Geraint Thomas i s trofejí, která byla ukradena. | foto: Reuters

BIRMINGHAM/PRAHA Tři triumfy z Grand Tour zaznamenal v letošním roce tým Sky. Vyhrané trofeje v minulých dnech ukazoval po Velké Británii, aby je mohli fandové v celé zemi spatřit. Jenže nastal problém – ztratila se trofej Gerainta Thomase, kterou získal za vítězství v Tour de France.

„Je strašné neštěstí, že se něco takového stalo. Trofej pro mě a celý tým Sky hodně znamená, ale pro toho, kdo ji vzal, má jen omezenou hodnotu. Doufám, že ten, kdo ji vzal, ji vrátí. Trofej je důležitá, ale důležitější jsou pro mě vzpomínky na tohle neuvěřitelné léto. A ty mi nikdo nemůže vzít,“ prohlásil samotný Thomas.

Obrázek výstavy týmu Sky, ze které byla odcizena trofej za vítězství v Tour de...

Obrázek výstavy týmu Sky, ze které byla odcizena trofej za vítězství v Tour de France.

Ceny byly zapůjčeny na cyklistický veletrh The Cycle Show v Birminghamu. Bohužel během úklidu na konci výstavy byla trofej Gerainta Thomase ponechána na chvíli bez dozoru, čehož využil nenechavý jedinec a odcizil ji. Samozřejmě je celá událost prošetřována policií.

„Naprosto nás to zničilo. Přijímáme plnou zodpovědnost a osobně se omlouváme Geraintovi. Pochopitelně doufáme, že se trofej podaří získat zpět,“ říká Richard Hemington, ředitel firmy Pinarello, která akci organizovala.

Jan Krejcar

Najdete na Lidovky.cz