Pátek 2. prosince 2022, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný Američan glosuje českou ligu: Už jste někdy viděli rozhodčího filmovat?

Sport

  6:00
Praha - K nevídané situaci došlo ve čtvrtečním zápase play off basketbalové ligy. Na konci prvního poločasu druhého duelu čtvrtfinálové série mezi týmy Opavy a Olomoucka neudržel na uzdě své emoce hostující pivot Čohadarevič a hlavou inzultoval sudího Kučeru. Zápas byl podle regulí ukončen za stávajícího skóre 40:34 pro Opavu.

Shaquille O´Neal foto: Reuters

Při opakovaném zkoumání situace to však spíš vypadá, že sice mezi oběma muži došlo ke kontaktu hlavami, avšak rozhodčí od Čohadareviče spíš odlétl, než že by byl sražen. Nad osudem zápasu i série se tak nadále vznáší otazník, protože Olomoucko je přesvědčeno, že sudí situaci nafilmoval, proti verdiktu se odvolalo a požaduje opakování zápasu.

Jak přesně to bylo s inzultací rozhodčího Stanislava Kučery ve čtvrtfinále basketbalové ligy mezi Opavou a Olomouckem, to ví asi jen on sám. Skandál se však dostal až k legendě NBA Shaquillemu O’Nealovi, který ho zveřejnil na twitterovém účtu své posměvačné show Shaqtin’ A Fool. Ten má na věc jasný názor: jednalo se o divadelní kousek ze strany sudího.

„Zahajte pátek 13. tímhle videem ze světa: už jste někdy viděli, aby rozhodčí nafilmoval pád?“ okomentoval O´Neal na Twitteru odkaz.

13.dubna 2018 v 16:06, příspěvek archivován: 13.dubna 2018 v 18:53

VIDEO: Start your Friday the 13th with an #InternationalShaqtinAlert ? ever seen a referee flop? ???? https://t.co/b56Zx15vMT

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Start your Friday the 13th with an #InternationalShaqtinAlert — ever seen a referee flop? https://t.co/b56Zx15vMT

Mohlo by vás zajímat