Po 7,5 km vede Södergren.
13:13
Počasí v Librci je pod psa, hustě sněží a teplota je těsně pod nulou.
13:10
Bauer se propracovává vpřed! Po prvním okruhu na 3,75 kilometrech vede Olsson, Šperl 16., Magál 25., Koukal 33. a Bauer 39.
13:09
Na druhém mezičase je první Nor Rönning společně s Olssonem. Následují Piller Cottere, Cologna a Rus Legkov. Šperl je 14., Bauer je 45.
13:01
Na první místo se prodral Švéd Johan Olsson, za ním jede Ital Cottrer. Nejlepší Čech - Šperl je desátý. Bauer je 47.
13:00
Bylo odstartováno! Závod ve skiatlonu na 2x15 kilometrů začíná.
12:59
Závodníci se už štosují na startu.
12:41
Američan Todd Lodwick útočí v Liberci na svou druhou zlatou medaili z mistrovství světa v klasickém lyžování. Po zlatu v hromadném startu dnes vede po skoku na středním můstku a do běžeckého závodu na 10 kilometrů volnou technikou vyběhne jako první. Hned za ním jsou však vedoucí muž Světového poháru Anssi Koivuranta z Finska a se stejnými body a ztrátou dvou sekund Nor Jan Schmid. Skvělý skok předvedl jako nejlepší z Čechů Aleš Vodseďálek, který závod s hromadným startem neabsolvoval a dnes ve svém prvním představení na mistrovství světa dopadl na značku 98 metrů. Dlouho vedl. "Byla mi tam zima, dost jsem mrznul, ale po takovém výkonu mi to moc nevadilo," glosoval s úsměvem desítky minut, které strávil v doskokovém prostoru coby první muž závodu.
8:18
Lukáš Bauer se při dnešním skiatlonu na 2x15 kilometrů pokusí na mistrovství světa v běžeckém lyžování v Liberci navázat na svůj úspěch z úvodního závodu na 15 km klasicky, ve kterém získal stříbrnou medaili. Kromě něj se představí také Jiří Magál, Milan Šperl a Martin Koukal. Dostane se i na sdruženáře, které čeká závod ve skocích a následný běh na 10 kilometrů, kde může o medaile zabojovat Pavel Churavý. Kromě něj budou na startu Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák a Aleš Vodseďálek. Jelikož se očekává zhoršené počasí, bude skiatlon náročný především pro servismany. I tak však český trenér Miroslav Petrásek očekává dobré výsledky, které mu pomohou s rozhodováním, koho z českých běžkařů nasadit do páteční štafety. "Věřím, že Koukal se Šperlem se předvedou tak, abych s nimi mohl počítat do štafety," uvedl kouč. Skiatlon začíná v areálu ve Vesci od 13:00 hodin, sdruženáři se na start skoku postaví v 9:45, od 15:15 je čeká běžecká část.
18:58
Medailové pořadí zemí na MS v klasickém lyžování (po 6 z 20 závodů): 1. USA 2 0 0 2. Rakousko 1 1 0 3. Finsko 1 0 2 4. Polsko 1 0 1 5. Estonsko 1 0 0 6. Německo 0 2 0 7. Norsko 0 1 1 8. Česko 0 1 0 Itálie 0 1 0 10. Francie 0 0 1 Švýcarsko 0 0 1
17:41
Devatenáctiletý Roman Koudelka končí v dnešním závodě na devátém místě. Mistrem světa ve skoku na středním můstku se stal Rakušan Wolfgang Loitzl.
17:31
Koudelka je zatím sedmý. Skončí v nejlepší desítce.
17:28
Koudelka bude nejhůře jednáctý, skáče poslední desítka závodníků.
17:13
Koudelka doletěl ve druhém kole na metu 97 metrů. Hlava neskočil ani 90 metrů a výrazně si pohorší.
17:13
Dva čeští skokané Roman Koudelka a Lukáš Hlava se objeví ve druhém kole závodu na středním můstku na mistrovství světa v Liberci a zatím se dělí o průběžné 13. místo s Němcem Michaelem Uhrmannem.
16:55
Všichni čtyři čeští skokané postoupili do hlavního závodu na středním můstku na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Nejlepší z nich byl na můstku HS 100 na Ještědu Ondřej Vaculík, který skočil 98 metrů a obsadil dělenou třetí pozici. Lukáš Hlava doletěl na 95,5 metru a skončil pátý, méně se už dařilo Jakubu Jandovi a Romanu Koudelkovi.
13:49
Justyna Kowalczyková dnes vyhrála v Liberci skiatlon na 2x7,5 kilometru a získala pro Polsko historicky první zlatou medaili na mistrovství světa v běhu na lyžích. Kowalczyková ve finiši porazila Norku Kristin Stoermer Steiraovou. Třetí místo obsadila Finka Aino-Kaisa Saarinenová z Finska, vítězka úvodního závodu na 10 km klasicky. Kamila Rajdlová dojela do cíle jako nejlepší Češka na dvacáté pozici.
13:35
V noci na dnešek ustalo v Liberci sněžení a nepadalo ani ráno, což pomohlo silničářům v Liberci v boji s kalamitou. Ve městě, kde se koná mistrovství světa, jsou nyní hlavní ulice holé a mokré.
09:09
Na mistrovství světa v Liberci se dnes poprvé představí skokané na lyžích, kteří budou bojovat o medaile na středním můstku. Druhý závod budou mít na programu běžkyně, po klasické desítce je čeká skiatlon na 2x7,5 kilometrů.
22:07
Německý skokan na lyžích Michael Uhrmann při dnešním závěrečném tréninku na sobotní závod mistrovství světa na středním můstku upadl a stěžoval si na problémy s levým ramenem. Třicetiletý závodník byl převezen do liberecké nemocnice na vyšetření, která by měla odhalit závažnost jeho zdravotních problémů.