11. prosince 2011 12:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šlesingr a spol. doběhli v Rakousku sedmí

Michal Šlesingr | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Šlesingr | foto: ČTK

HOCHFILZEN České kvarteto biatlonistů Zdeněk Vítek, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr obsadilo sedmé místo v prvním štafetovém závodu sezony Světového poháru. V Hochfilzenu dnes vyhráli mistři světa a olympijští vítězové Norové.

Češi se v závodě vyvarovali trestných okruhů, nicméně celkem sedm dobíjení na prvních dvou úsecích je zpomalilo. Vítek předával jako sedmnáctý Soukupovi, jenž vyslal třetího člena štafety Moravce na trať jako třináctého.

Závod žen

Štafeta českých biatlonistek obsadila v závodu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu desáté místo. Zvítězilo kvarteto Norska.

Moravcovi se podařilo dostat štafetu do desítky. I díky tomu, že pouze jednou dobíjel na položce vestoje, předal Šlesingrovi na deváté pozici a český finišman potvrdil pozici šestého muže hodnocení SP. Na střelnici měl stejnou bilanci jako Moravec a dojel do cíle v poklidu na sedmém místě. Na šesté Němce ztratili Češi minutu, před osmým Běloruskem měli náskok deseti sekund.

Norové zvítězili i bez slavného Oleho Einara Björndalena a navzdory faktu, že Lars Berger na druhém úseku musel absolvovat trestný okruh. Finišman Tarjei Bö měl v cíli náskok 13,9 sekundy před Ruskem, třetí místo vybojovali Francouzi.

Výsledky SP v biatlonu v Hochfilzenu

Štafeta 4x7,5 km:
1. Norsko (Brattsveen, Berger, Svendsen, Bö) 1:14:52,9 (1 tr. okruh+7 dobíjení),
2. Rusko (Šipulin, Makovějev, Usťugov, Malyško) -13,9 (0+5),
3. Francie (Jay, S. Fourcade, Boeuf, M. Fourcade) -31,0 (0+6),
4. Švédsko -43,7 (0+7),
5. Rakousko -58,9 (0+5),
6. Německo -1:18,7 (1+10),
7. ČR (Vítek, Soukup, Moravec, Šlesingr) -2:14,9 (0+9).

ČTK