22. února 2008 13:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šlesingr a Tryznová mají mediale

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Český biatlonista Michal Šlesingr získal na mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě bronzovou medaili ve sprintu na 10 kilometrů. Třetí českou medaili zajistila střibrná Zuzana Tryznová.

Šlesingr opět potvrdil roli favorita, i když vybíhal na trať už jako druhý. Po oteplení a ranním dešti byla trať hodně měkká a brala závodníkům rychle síly. Po polovině závodu byl Šlesingr čtvrtý se ztrátou 10,7 sekundy na favorizovaného Rusa Maxima Maximova, ten ale zcela propadl při druhé střelecké položce, kde minul čtyři terče a skončil až na 13. místě. Český reprezentant při druhé střelbě minul jednou.

"Jedna střela mimo mě mrzí, ale s výsledkem jsem spokojen," uvedl Šlesingr, jenž přiznal po náročném programu posledních dnů velkou únavu. "Nohy už necítím. Mám sice stíhací závod před sobotou dobře rozjetý, ale teprve se o svém startu rozhodnu. Rád bych pomohl v neděli štafetě," uvedl dvojnásobný medailista z loňského mistrovství světa.

Zbývajícím českým reprezentantům se nedařilo. Ondřej Moravec po nepřesné poslední ráně na druhé položce skončil na 28. místě, Zdeněk Vítek netrefil šest terčů a obsadil 42. místo. O dvě místa za ním skončil Roman Dostál, který doplatil na horší běžecký výkon. "Mohu být spokojen pouze s výkonem Michala Šlesingra, vydal se ze všech sil a hned v úvodu si vypracoval náskok," uvedl trenér Vlastimil Vávra.

Třetí českou medaili na mistrovství Evropy v biatlonu získala Zuzana Tryznová, která dnes vybojovala druhé místo ve sprintu. Závod na 7,5 kilometru v Novém Městě na Moravě vyhrála s náskokem 3,4 sekundy Ukrajinka Oksana Jakovlevová.
ČTK, Lidovky.cz

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Finsko
1 : 3
59:12
Theodore namířil jen do Lankinenovy lapačky.
59:08
Oddechový čas pro Kanadu.
59:08
Finové se netakticky osvobozují za cenu icingu.