Šlesingr dojel po bezchybné střelbě osmý, Krčmář skončil šestnáctý

Michal Šlesingr zopakoval své nejlepší letošní umístění. foto: Český biatlon - Petr Slavík

RUHPOLDING - Michal Šlesingr byl díky bezchybné střelbě osmý v závodě s hromadným startem v Ruhpoldingu. Další český reprezentant Michal Krčmář obsadil šestnáctou příčku.
  13:00

Kanibal, který už nekouše. Björndalen hraje o sedmý olympijský start

Ondřej Moravec si závod pokazil třemi chybami při úvodní střelbě a skončil až osmadvacátý. Pošesté v sezoně vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö, který musel na jedno trestné kolo.

Čtyřiatřicetiletý Šlesingr se celý závod pohyboval v popředí, od třetí střelecké položky se usadil v první desítce.

V závěrečném běžeckém kole byl ve skupině, která bojovala o páté místo. Nakonec dospurtoval jako osmý, čímž zopakoval svůj výsledek ze středečního vytrvalostního závodu.

Michal Šlesingr při štafetě.
Michal Šlesingr na střelnici.

Trenér mužského týmu Michael Málek ocenil, že Šlesingr po pauze zaviněné bolavým kolenem a lehkou virózou v Ruhpoldingu dobře střílel a solidně běžel.

„Tady ty závody ho zastihly v dobré pohodě. Osmé místo je samozřejmě úplně supr,“ řekl České televizi.

Na umístění v první desítce, kde skončil v předchozích třech individuálních závodech v SP, tentokrát nedosáhl Krčmář. Srazila ho tři trestná kola.

Výsledky:

1. J. Bö (Nor.) 37:11,2 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade -4,5 (2), 3. Guigonnat -8,4 (0), 4. Fillon Maillet (všichni Fr.) -12,6 (1), 5. T. Bö -14,2 (1), 6. Schempp -14,6 (1), 7. Peiffer (oba Něm.) -15,0 (1), 8. Šlesingr -15,3 (0), 9. Doll (Něm.) -15,3 (1), 10. Fak (Slovin.) -29,7 (0), ...16. Krčmář -1:19,8 (3), 28. Moravec -2:36,9 (3).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 22 závodů):

1. M. Fourcade 666, 2. J. Bö 622, 3. Fak 430, 4. T. Bö 349, 5. Hofer (It.) 346, 6. Schempp 344, ...21. Krčmář 190, 25. Moravec 159, 37. Šlesingr 91, 69. Soukup 16, 74. Krupčík 9.

14:40 ženy - 12,5 km

S výjimkou druhé položky vleže totiž pokaždé jednou minul. „Počínal si dobře na trati, bylo vidět, jak se dotahuje, ale tři jsou v kontaktním závodě moc,“ komentoval jeho výkon Málek.

Hned úvodní položka se stala osudnou druhému muži vytrvalostního závodu Moravcovi.

Třikrát netrefil terč a odjížděl ze stadionu s více než minutovou ztrátou jako poslední. Pak už byl bezchybný, ale bez kontaktu s ostatními pomalu běžel a posunul se jen o dvě místa.

Johannes Bö se vrátil na nejvyšší stupeň po čtyřech závodech, kdy sice byl na pódiu, ale výhra mu unikala. Nezastavila ho ani jedna chyba při závěrečné střelbě. Lídra seriálu Martina Fourcadea za sebou nechal o 4,5 sekundy.

Francouzský suverén si situaci zkomplikoval dvěma chybami při první střelbě vestoje. V té chvíli se propadl až na 15. místo, ale skvělý běh a přesná muška ho znovu vynesly na stupně vítězů.

Třetí skončil další Francouz Antonin Guigonnat, který tak navázal na stejné umístění v prosincovém sprintu v Annecy.

Ve 14:40 je v Ruhpoldingu na programu hromadný závod žen, do kterého se vedle Veroniky Vítkové na poslední chvíli dostala i Eva Puskarčíková.