Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šlesingr dosprintoval 17. Bodovali i Moravec a Soukup

Sport

  15:11aktualizováno  16:20
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Biatlonista Michal Šlesingr obsadil ve sprintu Světového poháru na 10 km v Novém Městě na Moravě sedmnácté místo. Z českých reprezentantů bodovali před více než 13 tisíci fanoušky ještě Ondřej Moravec na 23. a Jaroslav Soukup na 29. příčce. Pro druhé vítězství v sezoně si dnes doběhl vedoucí muž průběžného pořadí seriálu Nor Emil Hegle Svendsen.

Michal Šlesingr foto: Reuters

"Vítr se do mě na střelnici pořádně opíral, ale dokázal jsem to ustát. Navíc byl sníh pomalý a na ledu bylo těžké udržet rovnováhu. Nikdo to neměl jednoduché, přesto se do jedné minuty vešlo skoro patnáct biatlonistů," řekl Svendsen.

Česká jednička Šlesingr musel na tři trestné okruhy a do cíle doběhl se ztrátou jedné minuty a 12 vteřin na Svendsena. Napravil tak zaváhání ze čtvrtečního vytrvalostního závodu, ve kterém sedmkrát chyboval a obsadil až 75. místo.

"Za tři je moc, ale byl jsem spokojený alespoň na trati. Výsledek to není špatný, zvlášť po tom, co jsem předvedl v dlouhém. Ale chtěl bych být výš," řekl Šlesingr, který měl při závodu špunty v uších, aby trochu "odhlušil" hlasité diváky.

Moravec byl druhý

Moravec se Soukupem potvrdili formu a bodovali i ve druhém vystoupení v Novém Městě. Soukup přitom mířil vysoko, po střelbě vleže byl druhý a stadion bouřil. "Zamrazilo mě, ale je to chvilkový pocit," řekl Soukup.

Nepovedla se mu ale stojka, v které trefil jen jeden terč, a musel na čtyři trestná kola. "Foukalo docela dost, bohužel jsem se s tím nevyrovnal a nedokázal to vystředit," litoval Soukup.

Další čeští reprezentanti body nezískali, Zdeněk Vítek vyběhl na trať poslední s číslem 104 a jako poslední si i zajistil start v nedělní stíhačce, když obsadil 60. místo. Tomáš Holubec doběhl osmdesátý.

Poprvé se spolu na stupních vítězů potkali francouzští bratři Fourcadeové. Starší Simon ztratil na druhém místě na Svendsena i vinou tří trestných kol 2,7 sekundy, jeho sourozenec Martin zaostal za vítězem o necelých deset sekund.

"Před závodem jsme o tom mluvili v mazací buňce, že máme oba formu a mohlo by to konečně vyjít. A ono to opravdu vyšlo. Je to bláznivé a nádherné," řekl Simon Fourcade a druhý muž pořadí SP Martin k tomu dodal: "Je to perfektní."

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat