24. října 2015 12:45, aktualizováno  17:13 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Premiérový titul. Sluková s Hermannovou vyhrály turnaj v Antalyi

Plážové volejbalistky Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová vyhrály... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plážové volejbalistky Markéta Sluková (vlevo) a Barbora Hermannová vyhrály... | foto: ČTK

ANTALYA Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vyhrály turnaj v turecké Antalyi a slaví první společný triumf na Světovém okruhu. Dvojice, která spolu hraje teprve od srpna, ve finále porazila druhé nasazené Italky Martu Menegattiovou a Viktorii Orsiovou Tothovou 21:15 a 21:17. Sluková převzala na okruhu zlatou medaili potřetí, Hermannová podruhé.

Předchozí úspěchy vybojovala Sluková s Kristýnou Kolocovou, Hermannová zase s Martinou Bonnerovou.

V létě ale kvůli herní krizi Sluková oznámila konec dlouholetého páru. Na grandslamech poté s Hermannovou končily v kvalifikaci, ale na turnajích nižší kategorie Open už byly páté v Soči a nyní v Antalyi v žádném ze sedmi zápasů nenašly přemožitelky.

Obě cítily velkou úlevu po turbulentním létě a neubránily se slzám. „Prošly jsme si obě těžkým obdobím, i s celým naším týmem. Tohle je pro nás svým způsobem zadostiučinění. Dokázaly jsme, že to byl dobrý krok, že na to máme. Jsem na nás pyšná,“ řekla Sluková, která rozpad obou reprezentačních dvojic rok před olympijskými hrami v Riu iniciovala.

Triumf v Turecku označila za velké překvapení a byla za něj vděčná i trenérovi a životnímu partnerovi Simonu Nauschovi.

„Hlavně bych chtěla poděkovat Simonovi. Dokázal, že je to výborný kouč, a dovedl další tým k medaili. I on by si zasloužil tuhle zlatou,“ řekla sedmadvacetiletá beachvolejbalistka ČTK.

Sobotu Češky začaly úspěšným semifinále, v němž zdolaly Američanky Jennifer Kessyovou a Emily Dayovou po dramatickém průběhu 16:21, 21:15 a 15:13.

„Nečekala jsem, že bychom mohly být ve finále. Je to úžasné, protože loni jsem na posledním turnaji sezony taky hrála finále. Mám ohromnou radost,“ řekl Hermannová. Loňský rok zakončila triumfem s Bonnerovou v jihoafrickém Mangaungu.

Sluková dosud měla na kontě dva tituly ze Světového okruhu s Kolocovou z loňské Prahy a grandslamu v Berlíně.

Nová dvojice se dočkala nejcennější medaile při pátém společném startu a zároveň na poslední světové akci sezony.

Markéta Sluková (vpravo) na tréninku s Barborou Hermannovou.
Markéta Sluková na tréninku s Barborou Hermannovou.

Italky ve finále od začátku zatlačily servisem a po celou dobu byly bodově nad nimi. „Finále jsme si užily, hrály jsme v klidu a odvážně. Myslím, že jsme je docela zaskočily. Hrálo se mi skvěle, ve chvílích, kdy jsem potřebovala, to vzala Markéta do svých zkušených rukou,“ doplnila o tři roky mladší Hermannová.

Předchozí turnaj v Mexiku přitom musely kvůli zranění kotníku Slukové vynechat. Navzdory vynucené pauze se v Antalyi představily ve skvělé formě a jen ve čtvrtfinále a semifinále ztratily po setu.

Po pauze zamíří v listopadu na přípravný kemp do Ameriky a odehrají halové mistrovství střední Evropy v Pelhřimově. „Teď se ale těšíme na odpočinek,“ shodly se obě po sezoně, kterou označily za náročnou hlavně psychicky.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Antalyi (Turecko)

Ženy: Finále:
Sluková, Hermannová (13-ČR) - Menegattiová, Orsiová Tothová (2-It.) 2:0 (15, 17)

o 3. místo: Kessyová, Dayová (6-USA) - Gallayová, Klugová (3-Arg.) 2:1 (-18, 14, 13)

semifinále: Sluková, Hermannová - Kessyová, Dayová 2:1 (-16, 15, 13).

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.