Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Maki konec kariéry a rodinu odsouvá, s Hermannovou plánují olympiádu v Tokiu

Sport

  11:58
PRAHA - První společná sezona se vydařila, loni složený beachvolejbalový pár Markéta Sluková Nausch, Barbora Hermannová proto chce vydržet ještě čtyři roky až do olympiády v Tokiu 2020. Osmadvacetiletá Sluková Nausch i přesto, že se nedávno vdala a stejně jako loni po rozchodu s Kristýnou Kolocovou uvažovala o rodině a konci kariéry.

Markéta Sluková Nausch v objetí s Barborou Hermannovou. foto: Reuters

V premiérovém roce společně postoupily na poslední chvíli na olympijské hry do Ria nebo vybojovaly stříbro na mistrovství Evropy. „Cítíme, že máme potenciál, jsme ještě pořád na začátku,“ prohlásila na úterní tiskové konferenci Sluková Nausch. „Našla jsem zase radost ze hry a chceme zkusit, kam to můžeme dotáhnout,“ uvedla.

Společně s pětadvacetiletou Hermannovou k sobě hledaly rok cestu, až se z nich staly kamarádky. Loni na prvním turnaji v Rakousku ještě ani nevěděly, jak si plácat po úspěšné výměně. „Teď to je to nejmenší, co nás trápí,“ pousmála se Sluková Nausch.

Po Maki se vdala i Kiki. Její manžel zachránil po svatbě život rodinnému příteli

„Musely jsme letos najít cestu, ladily jsme to trénink od tréninku podle pocitů, než jsme se naladily na stejnou notu,“ přidala Hermannová. Jejich šance se v novém roce zvednou proto, že se hned několik špičkových párů rozpadlo. „Týmy si na nás dávají velký pozor, trenéři si nás točí na video a vědí, že jsme hrozba,“ všimla si Hermannová.

Přitom nechybělo moc a pár ani nevznikl. A letos klidně mohl po Riu rovněž skončit. „Loni byl konec kariéry větší téma. Když jsme se rozešly s Kristýnou (Kolocovou), chtěla jsem založit rodinu. A teď jsem moc ráda, že jsem to neudělala,“ uvedla. „Už bych asi byla připravená na miminko, ale máme unikátní šanci, máme sponzory i energii,“ doplnila Sluková Nausch. „Baví nás to, na rodinu ještě mám čas. Čtyři roky zvládneme,“ věřila.

V profesním životě bude ještě nějaký čas používat dvě příjmení, v soukromém ale bude už pouze Nausch. Se Simonem Nauschem, trenérem páru, chodila více než sedm let a tři roky byla zasnoubená. Svatba tak podle jejích slov byla další krokem, prý od okolí očekávaným. Veselka se uskutečnila v Arkansasu u přátel na farmě.

Markéta Sluková, gestikuluje na svou spoluhráčku Barboru Hermannovou.
Markéta Sluková v zápase proti Brazilkám.

„Nebyla to žádná americká svatba, nejsem typ, co by chtěl mít na veselce ledové sochy nebo motýly z krabice,“ pousmála se Sluková Nausch. Obřad se proto odehrál venku, někteří hosté chodili v trávě naboso, přítomna byla jen úzká rodina, ale i Hermannová. „Byla jsem trochu nervózní, ale bylo to super, i zahradní párty,“ uvedla nevěsta.

Nyní se už obě soustředí na kondiční přípravu na další sezonu. Zatím ještě neznají program Světového okruhu, proto si ani nemohou naplánovat soustředění. Rády by ale opět trénovaly v oblíbené Jihoafrické republice. „Ale pokud by Světová série začala v USA nebo Brazílii, tak by to asi nebylo moc vhodné,“ přemítala Sluková Nausch.

Cílem je mistrovství světa, na kterém Sluková Nausch skončila nejlépe sedmnáctá. „Rády bychom to vylepšily,“ shodly se.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat