Sobota 13. srpna 2022, svátek má Alena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sluková s Hermannová u ostravských pecí prohrály. Báru braly křeče do lýtka

Sport

  19:30
OSTRAVA - Křeče v lýtkách Barbory Hermannové zkomplikovaly její snahu s Markétou Nausch Slukovou o druhé vítězství a postup do play off na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbale v Ostravě. Český pár podlehl Nizozemkám Joy Stubbeové a Marleen Van Ierselové v úmorném vedru 1:2 a o postup bude na písku v Dolní oblasti Vítkovic bojovat v pátek.

Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková se radují z uhraného bodu. foto: ČTK

Satisfakce pro Kiki. Dva roky poté, co ji hodila Maki přes palubu, dosáhla životního úspěchu

Ostravská rodačka Hermannová se před domácím publikem na hlavním kurtu v tie-breaku nechala dokonce ošetřit. Po desetiminutové pauze za stavu 4:9 už ale bylo zjevné, že Češky na zvrat mít nebudou.

„Začala jsem mít křeče v obou lýtkách, což na písku vadí skoro při každém pohybu. Necítila jsem se, že skáču vysoko, ani jsem to správně netajmovala. Podbíhala jsem balony, a pak se to soustředění upíná k tomu, co člověka bolí, než k tomu, co se děje na hřišti,“ řekla Hermannová.

Sedmadvacetiletá hráčka věří, že se do pátku dá dohromady. 

„Pořád mě to bolí. Dalo se to ale dohrát a věřím, že v pátek to bude snad v pohodě,“ uvedla Hermannová, která se Slukovou dnes dopoledne porazily Polky Jagodu Gruszczyňskou s Aleksandrou Wachowiczovou 2:0.

Markéta Sluková na OH v Riu.
Argentinka Ana Gallayová při zápasu beachvolejbalu na olympijských hrách v Riu.

Sluková přiznala, že po dvou vyrovnaných setech na nizozemský pár už nestačily. 

„Chtěla jsem na začátku trochu zariskovat na servisu, pár jich tam nepadlo, a v té fázi nám hodně utekly, když už se Barča cítila zraněná,“ poznamenala Sluková.

„Já jsem už věděla, že na ni nemůžu tlačit, protože jsem věděla, že má zdravotní problémy. Zkoušely jsme se pak ještě zakousnout, ale bylo očividné, že to bylo z Barčiny strany pomalejší a opatrnější a ony byly lepším týmem,“ dodala.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat