Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sluková s Hermannová u ostravských pecí prohrály. Báru braly křeče do lýtka

Sport

  19:30
OSTRAVA - Křeče v lýtkách Barbory Hermannové zkomplikovaly její snahu s Markétou Nausch Slukovou o druhé vítězství a postup do play off na turnaji Světového okruhu v plážovém volejbale v Ostravě. Český pár podlehl Nizozemkám Joy Stubbeové a Marleen Van Ierselové v úmorném vedru 1:2 a o postup bude na písku v Dolní oblasti Vítkovic bojovat v pátek.

Barbora Hermannová (vlevo) a Markéta Nausch Sluková se radují z uhraného bodu. foto: ČTK

Satisfakce pro Kiki. Dva roky poté, co ji hodila Maki přes palubu, dosáhla životního úspěchu

Ostravská rodačka Hermannová se před domácím publikem na hlavním kurtu v tie-breaku nechala dokonce ošetřit. Po desetiminutové pauze za stavu 4:9 už ale bylo zjevné, že Češky na zvrat mít nebudou.

„Začala jsem mít křeče v obou lýtkách, což na písku vadí skoro při každém pohybu. Necítila jsem se, že skáču vysoko, ani jsem to správně netajmovala. Podbíhala jsem balony, a pak se to soustředění upíná k tomu, co člověka bolí, než k tomu, co se děje na hřišti,“ řekla Hermannová.

Sedmadvacetiletá hráčka věří, že se do pátku dá dohromady. 

„Pořád mě to bolí. Dalo se to ale dohrát a věřím, že v pátek to bude snad v pohodě,“ uvedla Hermannová, která se Slukovou dnes dopoledne porazily Polky Jagodu Gruszczyňskou s Aleksandrou Wachowiczovou 2:0.

Markéta Sluková na OH v Riu.
Argentinka Ana Gallayová při zápasu beachvolejbalu na olympijských hrách v Riu.

Sluková přiznala, že po dvou vyrovnaných setech na nizozemský pár už nestačily. 

„Chtěla jsem na začátku trochu zariskovat na servisu, pár jich tam nepadlo, a v té fázi nám hodně utekly, když už se Barča cítila zraněná,“ poznamenala Sluková.

„Já jsem už věděla, že na ni nemůžu tlačit, protože jsem věděla, že má zdravotní problémy. Zkoušely jsme se pak ještě zakousnout, ale bylo očividné, že to bylo z Barčiny strany pomalejší a opatrnější a ony byly lepším týmem,“ dodala.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat