18. srpna 2015 20:42 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sluková s Hermannovou bojují na grandslamu v Kalifornii, začaly vítězně

Sluková s Hermannovou prošly na grandslamu v Kalifornii přes úvodní kolo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sluková s Hermannovou prošly na grandslamu v Kalifornii přes úvodní kolo. | foto: Reuters

LONG BEACH Nově sestavená dvojice plážových volejbalistek Markéta Sluková, Barbora Hermannová zvládla první zápas na světové scéně. Na grandslamu World Tour v kalifornském Long Beach vyhrály v kvalifikaci úvodní kolo. Aby si zahrály i hlavní soutěž, potřebují ještě jedno vítězství.

Sedmadvacetiletá Sluková na konci července oznámila rozchod s dlouholetou kamarádkou Kristýnou Kolocovou. Po loňské životní sezoně a pátém místě na olympiádě v Londýně v roce 2012 se jim letos nedařilo a těsně před mistrovstvím Evropy se úspěšný pár rozpadl.

MARKÉTA SLUKOVÁ (VLEVO) UTVOŘÍ NOVÝ PÁR S BARBOROU HERMANNOVOU
Sport není jen fyzická dřina, ale také tvrdý byznys. Týká se i dnes už bývalé...

S Hermannovou, vyšší hráčkou než Kolocovou, se Sluková rozehrála před dvěma týdny na turnaji Rakouského poháru ve Wolfurtu a vyhrály ho.

V Kalifornii musely kvůli nedostatku bodů začít už od kvalifikace, ale dnes byly úspěšné. Kanadský pár Caleigh Whitakerová, Kacie MacTavishová přehrály suverénně 21:10 a 21:16. Ve druhém kole kvalifikace narazí na domácí Američanky Lane Caricovou, Summer Rossovou.

Kolocová našla novou partnerku v Haně Skalníkové a o víkendu skončily třetí na českém Superpoháru v Praze.

Grandslam v plážovém volejbalu v Long Beach (USA):

Ženy: Kvalifikace - 1. kolo: Hermannová, Sluková - Whitakerová, MacTavishová (Kan.) 2:0 (10, 16).

ČTK