11. října 2017 10:41 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Smělý plán sprintera Lemaitreho po zdravotních potížích. Chce tři zlata z ME 2018

Christophe Lemaitre, nový evropský šampion. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Christophe Lemaitre, nový evropský šampion. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Po nepovedené sezoně poznamenané řadou drobných zranění chce francouzský sprinter Christophe Lemaitre navázat na někdejší slávu. Na mistrovství Evropy 2018 v Berlíně by rád zaútočil na tři zlaté medaile. Chystá se nastoupit na stovce, dvoustovce i ve sprinterské štafetě. Všechny závody vyhrál před sedmi lety na ME v Barceloně.

Sedmadvacetiletý Lemaitre pak získal ještě titul mistra Evropy v běhu na 100 metrů v roce 2012 v Helsinkách, o dva roky později v Curychu byl na obou individuálních sprinterských tratích stříbrný. 

Loni ve světové konkurenci vybojoval olympijský bronz na 200 metrů, ale letos se i vinou drobných zdravotních potíží do špičkové formy nedostal. Na mistrovství světa startoval jen na dvoustovce, kde mu o dvě setiny sekundy unikl postup do finále.

Věří, že příští rok se vrátí v plné síle. „S trenéry jsme se shodli, že pokud všechno půjde dobře, tak mohu v roce 2018 dokázat velké věci. Hlavním cílem bude samozřejmě mistrovství Evropy v Berlíně, kde budu usilovat o zlato na 100 a 200 metrů i ve štafetě na 4x100 metrů,“ řekl francouzskému webu sports.fr.

Uvědomuje si, že v delším sprintu ho v Berlíně pravděpodobně čeká duel s překvapivým mistrem světa Ramilem Gulijevem z Turecka a dalšími silnými běžci. 

„Sprinty jsou v této době hodně otevřené, na dvoustovce asi ještě víc,“ poznamenal. Mezi medailové kandidáty v Berlíně mohou patřit také Britové Nethaneel Mitchell-Blake a Adam Gemili nebo úřadující evropský šampion Bruno Hortelano ze Španělska, který přišel o celou letošní sezonu kvůli zranění ruky při autonehodě.

Vedle tréninku se Lemaitre věnuje také vysokoškolskému studiu sportovního managementu. Spolupracoval už s jedním druholigovým francouzským basketbalovým klubem. „Budu zjišťovat, jaké další možnosti se nabízejí sportovcům po skončení kariéry. Já sám se nevidím jako elitní trenér, ale u sportu bych chtěl zůstat,“ dodal Lemaitre.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz