9. ledna 2008 9:59 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šmicer: O titulu rozhodnou detaily

Vladimír Šmicer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer. | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN Co to vlastně znamená zimní příprava? Nepopulární část fotbalového roku mohl Vladimír Šmicer (34) během svých zahraničních angažmá klidně pustit z hlavy. Po loňském návratu do Slavie si vzpomínky poprvé oživuje na kondičním soustředění v zasněžených Krkonoších.

* Nestýská se vám trochu po Anglii, kde se v zimních měsících hraje bez přestávky?
Tam to bylo opravdu trochu jiné. Člověk nemá na ostrovech čas přemýšlet o únavě. Po podzimu jsem ale rád, že ten kolotoč na chvíli skončil. Můžu si odpočinout a dobít baterky.

* Probíráte už se spoluhráči, co vás během jara čeká?
Spíš počítáme, jak se zranění kluci dávají postupně dohromady. Taky si všímáme, že se posilujeme. To je taky moc důležité.

* Má Slavia nyní předpoklady, aby ligu konečně vyhrála?
Je to náš cíl. Máme přece pětibodový náskok. Ke konci podzimu rostla únava a počet zraněných. Nějaké body jsme ještě uhráli bojovností, ale to by nám během jara nestačilo.

* Třeba v záloze má Slavia nyní z čeho vybírat. Nebude pro vás přílišná konkurence až na škodu?
Takhle to všude v Evropě funguje. Hráči tam musí tvrdě bojovat o svůj flek. Na podzim jsme měli pár zraněných a už šla výkonnost dolů. Tohle je jedině pozitivní věc. Trenér bude mít pořádný výběr.

* Může se stát jednou ze zimních posil váš kamarád Patrik Berger? Máte od něj nějaké bližší informace?
Přijde nejdřív v létě. Uvidíme, jak se bude vyvíjet situace. Poslední dobou o něj prý projevila zájem dvě tři anglická mužstva. Dokonce mu nabízejí smlouvu na rok a půl. Kdyby to vyšlo, tak by asi ukončil kariéru v Anglii. Kdyby ne, může se objevit ve Slavii.

* V čem bude jaro pro Slavii těžší? Vnímáte, že se na vás budou chtít všichni soupeři vytáhnout?
To je jasné. Na druhou stranu, když má mužstvo opravdovou formu, tak je úplně jedno, proti komu hraje. Nejlépe to bylo loni vidět u reprezentace. Nejdřív se trápila proti Kypru, pak suverénně přejela Německo. S vyhranými těžkými zápasy tým roste.

* Co vám může hrát do karet?
Bude hodně záležet na kvalitě terénů. Na špatných by nám to asi tolik nešlo. Ale určitě se toho nebojíme. Strach by byla špatná motivace, s tím bychom daleko nedošli. Bude rozhodovat spousta detailů. Věřím, že pokud se dobře rozjedeme, už nás těžko někdo zastaví.

* Víte, že váš nejbližší pronásledovatel se připravuje prakticky hned za rohem? Sparta pobývá v nedalekém Bedřichově...
Taky v létě tady byli ve stejnou dobu jako my a jak to dopadlo na podzim v lize... Kdyby se to zopakovalo, vůbec bych se nezlobil.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz