7. října 2008 13:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šmicer: Zapadl jsem do rozjetého vlaku

Dvougólvý Šmicer.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvougólvý Šmicer. | foto: ČTK

PRAHA Když dvacet minut před koncem opouštěl hřiště, bylo rozhodnuto. Cestou k lavičce si Vladimír Šmicer významně poklepal na slávistickou hvězdu. Emoce plály naplno. Do základní sestavy se vrátil poprvé od května a hned excelentně. Po dvou gólech do sítě Sparty vyprovázel na Letné hvězdu včerejšího derby potlesk i od některých domácích fanoušků.

Dva góly jste Spartě asi nikdy nedal, je to tak?

Já vůbec nestřílím často dva góly za zápas. O to je hezčí, že se mi to povedlo zrovna teď. Jsem rád, že jsem se vrátil do sestavy zrovna v tak krásném zápase. Cítil jsem se skvěle. Navíc jsem zapadl do týmu, který je rozjetý.

Asi jste nikdy také na vlastní kůži ve Slavii nezažil, že byste Spartu takovým způsobem přejeli...

Po návratu ze zahraničí jsem derby nezažil ani jednou. Je to velké vítězství i pro mě. Jednoznačně nejlepší derby v kariéře, i když počítám ty v devadesátých letech. To se tak často nepovede.

Užíval jste si derby o to víc, že šlo o váš první zápas v základní sestavě po uzdravení?

Víte, že jsem měl nějaké problémy s achilovkou. Málokdo věřil, že se vrátím. Hodně lidí se taky ptalo, proč to celé dělám, když jenom trénuju a jdu na hřiště až na posledních deset minut. Člověk si ale musí počkat na šanci. Věděl jsem, že ji musím využít. Jsem v takové pozici, že nemusím hrát každý zápas. Ale pokud hraju, tak si chci fotbal užít a tentokrát mi to vyšlo.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte od začátku?

Trenér to chtěl už ve Vaslui při odvetě Poháru UEFA, ale tam jsem měl trochu problémy s lýtkem. Radši jsem do toho nešel. Dnes už to bylo v pohodě. Čekalo se ode mě, že vnesu do hry trochu zkušenosti a klidu. To se celkem povedlo, trenérův plán vyšel.

Budete památný výsledek nějak oslavovat?

Reprezentační pauzu spíš využijeme k dobrému tréninku. Potom nás čekají zápasy v rychlém sledu - liga a Pohár UEFA. Všichni znáte Karla Jarolíma, ten na to oslavování moc není. Dnes nás čeká po zápase dobrá večeře, tu si ujít nenecháme.

Proberete zápas také s Patrikem Bergrem, který si za Spartu nezahrál kvůli zranění?

Mluvil jsem s ním před utkáním a asi se spolu domluvíme na nějaké večeři. Připomínat derby mu ale radši nebudu, když nenastoupil. A možná tu večeři radši celou zaplatím.