Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smolař z Velké Stromský nekončí. A letos chce jet v Pardubicích znovu s Nikasem

Sport

  9:00
ŠTĚPÁNKOVICE/PRAHA - Když ho na Velké pardubické v roce 2008 diskvalifikovali z prvního místa, uvažoval Marek Stromský, že s dostihy skončí. Neudělal tak a loni vyhrál v Pardubicích znovu. Když mu však letos v lednu triumf kvůli dopingu „jeho“ koně Nikase opět vzali, tvrdil, že už na koně nikdy nesedne. Po měsíci však Stromský rozhodnutí změnil. Chce znovu jezdit a v Pardubicích letos „opět“ s Nikasem vyhrát.

Marek Stromský přiznal, že ho k ježdění přemluvil jeho syn. foto:  David Neff, MAFRA

Dvaačtyřicetiletý jezdec ze Štěpánkovic na Opavsku prozradil Deníku, že se dohodl na spolupráci s Radkem Holčákem ve stáji Valencio ve Velkých Karlovicích.

Jezdit tam bude jak Holčákovy koně, tak koně jeho otce Františka. Na Velké pardubické pak chce znovu jet s Nikasem, v jehož těle byl nalezen zakázaný kofein.

„Byl jsem pevně rozhodnut, že končím. Opravdu jsem neměl chuť a ani motivaci pokračovat. Velkým impulzem byla velká podpora lidí,“ přiznal smolař mezi „koňáky“.

ŠŤASTNÝ VÍTĚZ. Velkou pardubickou vyhrál Marek Stromský na koni Nikasovi.
UŽ JEN KOUSEK. Marek Stromský těsně před cílem.

„Dokonce vnikla i petice za to, aby nám prvenství nebylo odebráno. Mile mě překvapilo, kolik se v ní nasbíralo podpisů,“ liboval si Stromský.

Velkou roli ve změně jeho názoru měl i jeho syn Filip. „Do televize řekl, že jméno Stromský na poháru jednou bude. To byly hlavní aspekty, které mě přesvědčily o tom, že mám dál pokračovat.“

„Podstatnou roli sehrál i fakt, že jsem se domluvil na spolupráci s trenérem Holčákem,“ dodal Stromský, který už v minulosti pro stáj Valencio pracoval.

Právě s Nikasem, jehož teď nově trénuje právě Holčák, plánuje Stromský letos v Pardubicích návrat.

„Pokud budu zdravý a Nikas taky, pojedeme spolu. S jeho majitelem jsme se už na toto téma bavili. Stejně tak s trenérem Holčákem. Věřím, že nová sezona dopadne lépe než ta minulá,“ věří Stromský.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Mohlo by vás zajímat