Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smrt Gruzínce nás provázela celé hry, bydleli jsme naproti, říká Dvořák

Sport

  23:41
VANCOUVER - Má za sebou další olympijské hry. A také z nich si odnese šéf české olympijské výpravy František Dvořák (67) nové zážitky. Nyní se ale těší na to, až si odpočine.

František Dvořák. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

 "Už jsme hodně unavení, pocity jsou hodně smíšené," řekl pár hodin před oficiálním zakončením 21. Zimních olympijských her Dvořák.

Jaké máte nyní pocity? Co se vám honí hlavou?

S koncem olympiády mám hodně smíšené pocity. Je tu trocha, na druhou stranu jsem už dost unavení. Přispívá tomu i to počasí, které tady bylo a je.

Jak vyšly hry po organizační stránce?

Z našeho pohledu co se týče organizačních věcí, tak jsme měli ze začátku stísněné podmínky z hlediska oživení mise, které jsme ale během několika dní vyřešili. Celá logistika tady byla poměrně náročná, mise totiž od sebe byly dost daleko, když jsme chtěli jet z Whistleru na některé závody do Vancouveru, tak jsme cestovali tři hodiny tam a tři zpátky, takže to bylo velmi únavné a složité.

Jak se podle vás olympiáda ve Vancouveru povedla?

Každá olympiáda má nějaký problém, který organizátoři předem neodhadli. Ale celkově byla olympiáda dobře udělaná. Jen co ji trochu kazilo celou dobu, byla nepřízeň počasí. Navíc celé hry začaly tragicky, dotklo se to i nás, protože ten Gruzínec bydlel naproti v budově. Ale po sportovně-technické stránce byla olympiáda v pořádku.

Jak byste zhodnotil hry po stránce českých úspěchů?

Pro českou výpravu byly hry bez diskuse úspěšné, máme 6 medailí. Navíc máme jedno páté, šesté místo, pět sedmých a jedno osmé. Takže je vidět, že to celé nebylo postavené jen na Martině Sáblíkové. Je škoda, že se nedařilo freestylu, od kterého se asi čekalo trochu víc. Ale jinak to pro nás byla velmi dobrá olympiáda.

Jak vidíte budoucnost českého sportu?

Je to o prezentaci koncepce sportu v České republice. Protože v konkurenci ostatních zemí, které mají koncepci lepší než my, už není možný systém pokus – omyl. Koncepce musí být zcela jasná. Doufám, že nová vláda koncepci, kterou sportovní prostředí předkládá, vezme. Musíme totiž nastolit systém. Pokud se to nepodaří, tak ve světové konkurenci neobstojíme.

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...