4. května 2008 21:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Smrt navštívila závody do vrchu

Ve voze lola našel Fajkus smrt.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ve voze lola našel Fajkus smrt. | foto: www.faja.cz

NÁMĚŠŤ Při druhém dílu mezinárodního mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu v Náměšti nad Oslavou tragicky zemřel jezdec Miroslav Fajkus.

Třiačtyřicetiletý krnovský závodník dnes hned v první ze tří plánovaných jízd narazil po smyku sto metrů před cílem v plné rychlosti se svým formulovým vozem Lola bokem do stromu a těžkým zraněním na místě podlehl. Závod byl pak předčasně ukončen.
   

 "Lékaři ještě hodinu marně bojovali o záchranu jeho života. Při havárii utrpěl zlomeninu spodiny lebeční, měl utrženou aortu i další vážná vnitřní zranění," řekl ředitel závodu Ivan Rybníček.
    

Fajkus začal v devadesátých letech závodit v autokrosu, odkud zamířil před třinácti lety mezi vrchaře. V loňské sezoně vyhrál závod v Ústí nad Orlicí a v absolutní klasifikaci šampionátu skončil pátý. V sobotním prvním závodě v Náměšti obsadil sedmé místo v absolutní klasifikaci.

ČTK