23. února 2015 21:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Smrt mladé biatlonistky před cílem nezpůsobil doping, vyloučili Rusové

Zesnulá ruská biatlonistka Alina Jakimkinová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zesnulá ruská biatlonistka Alina Jakimkinová. | foto: Twitter - @championat

MOSKVA/PRAHA Akutní srdeční selhání způsobilo smrt mladé ruské biatlonistky Aliny Jakimkinové při víkendovém závodu v Ťumeni. Tuto příčinu oznámily ruské sportovní orgány, které náhlý skon studentky sportovní akademie v Iževsku při Ruském poháru vyšetřovaly.

„Bylo ještě nařízeno histologické vyšetření k potvrzení této předběžné diagnózy,“ oznámili dnes funkcionáři a znovu odmítli spekulace médií, že úmrtí jednadvacetileté biatlonistky způsobil doping.

Jakimkinová absolvovala prohlídky dvakrát ročně, ta poslední proběhla na podzim a žádné problémy se srdcem neodhalila. Ministr sportu Vitalij Mutko už dříve prohlásil, že je potřeba zlepšit systém lékařských kontrol sportovců mimo reprezentaci.

Jakimkinová zkolabovala při sobotním vytrvalostním závodu na 15 km v Ruském poháru zhruba 700 metrů před cílem. Lékařům už se ji nepodařilo oživit.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz