Úterý 22. června 2021svátek má Pavla 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Smutný Berdych: Chybělo mi proti Nadalovi trochu štěštíčka

Tomáš Berdych. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych. | foto: ČTK

MIAMI Tomáš Berdych možná nebyl daleko od výhry nad Rafaelem Nadalem ze Španělska ve čtvrtfinále turnaje v Miami. První hráč světa ale v kritické situaci na úvod třetího setu vytáhl tři esa a českého tenistu porazil. Berdych vstupoval na kurt s vědomím, že se mu proti Nadalovi nedaří, ale sérii osmi porážek chtěl ukončit.

"Je hodně věcí, které se musejí sejít, aby se to povedlo, a dneska kousíček chyběl," řekl Berdych po utkání Radiožurnálu. "Jediná věc, která mi trošku chyběla, že jsem mohl mít trochu víc štěstíčka," doplnil sedmý hráč světa. Šanci zlomit Nadala měl pětadvacetiletý Berdych hned v první hře třetí sady. Po vyhraném druhém setu měl při Španělově podání náskok 40:0 a k dispozici tři brejkboly, jenomže Nadal situaci zachránil ve velkém stylu.

DÁLE K TÉMATU

Vyhrál pět míčů za sebou a z nich trefil tři esa. "To byl nejdůležitější okamžik zápasu," mínil český tenista. "Klobouk dolů," ocenil Berdych, jak mu Nadal nepovolil vzít servis. "Asi by se od něj čekalo, že vyhraje tři výměny za sebou, ale že dá tři esa, to asi ne. Kdybych ten game získal, tak by to pak bylo hodně zajímavé, protože jsem mohl mít po vyhraném setu brejk. Byl bych hodně nahoře na to, abych to dotáhl," uvedl.

V závěru utkání rozhodly podle Berdycha zkušenosti jeho soupeře. "měl jeden brejkbol a hned ho udělal," řekl k osmé hře rozhodujícího setu, v které přišel o podání. "On se v závěru rozhodl, že to bude bránit daleko víc, a jen snažit dát balon přes, aby čekal na moji chybu. Já se držel své taktiky hrát agresivně, chodit si pro vítězné míče, a potom se stane, že to o jeden balon nevyjde," řekl svěřenec kouče Tomáše Krupy.

Na začátku zápasu to na vyrovnanou bitvu nevypadalo. Berdych rychle prohrával 0:4. Důvodem podle českého hráče mohl být fakt, že před Nadalem hrál s horšími soupeři. "Je těžké se rychle přeorientovat, ale na druhou stranu je třeba říci, že Rafa začal výborně. Nedělal žádné chyby, tlačil mě a bylo to složité. Já ale věřil, že to půjde, držel se taktiky a od druhého setu to začal výborně fungovat," řekl Berdych.

Z Miami odjede Berdych relativně spokojen. Neobhájil sice loňskou finálovou účast, ale s Nadalem zvládl vyrovnaný zápas. "Dlouho jsem nad Rafou nevyhrál set. Teď se mi to povedl a byl jsem hodně blízko, abych ho zatlačil i ve třetím," uvedl Berdych. Spokojený je i s první částí sezony. Ze sedmi turnajů postoupil šestkrát do čtvrtfinále, jen zatím nezdolal lepšího soka.

"Daří se mi držet vysoký standard. Když to takhle půjde celý rok a přidají se k tomu dobré výsledky, tak to bude to, co jsem si přál na začátku roku," řekl. Nyní se začne Berdych chystat na antukovou část roku. Začne v Monte Carlu, pak bude hrát v Barceloně. "Na týden se dostanu domů a následovat budou turnaje série Masters v Římě a Madridu a tak dál," prohlásil hráč z Valašského Meziříčí.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...