Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Smutný kapitán Suchý: Fanoušci měli plné právo být naštvaní

Sport

  0:30
PRAHA - Mluvil potichu a těžko se mu hledala slova. Marek Suchý nastupoval do utkání s páskou na ruce a jako kapitán po ostudě s Lille i promlouval s fanoušky, kteří byli hodně nespokojení. Klasická sešívaná děkovačka ale nakonec proběhla. Co cítil mladý stoper Slavie?

Kapitán Slavie Marek Suchý v souboji s Róbertem Vittekem. foto: ČTK

Jak vám bylo, když jste šli ke kotli fanoušků a oni křičeli "My chceme Slavii"?

Příjemné to nebylo, ale měli na to samozřejmě právo. Oni nás celý zápas skvěle povzbuzovali a my jsme předvedli takovýhle výsledek. Ale nakonec se to zlomilo a proběhla normální děkovačka.


Co se tam vlastně dělo?

No vyslechli jsme si pár nepěkných věcí, ale k to k tomu patří a jak jsem říkal měli na to právo. Já jsem si pak vzal na chvíli slovo a řekl jsem jim, že v pondělí to bude úplně jiné.


Dnešní zápas navštívilo necelých deset tisíc diváků, není to na evropské poháry málo?

To nemohu posoudit. Fanoušci tu tradičně vytvořili skvělou kulisu a nás mrzí, že jsme se jim neodvděčili lepším výsledkem.


Kde se zápas lámal? Byl to ten váš vlastní gól, který vás nahlodal?

To si nemyslím. Po tom góle jsme hráli ještě aktivně, měli jsme šance. Když padl ten druhý bylo to horší. Oni si rychle nabíhali dopředu a my jsme nedokázali jejich protiútoky zachytávat.


Co se vlastně stalo při té situaci, kdy jste se trefil do vlastní sítě?

Hub (David Hubáček) tam netrefil centr. Já jsem na to byl sice připravený, že by to nemusel trefit, ale sjelo mi to nešťastně po noze a spadlo do sítě.


Z čeho pramenil ten hororový závěr? Chyběly na konci síly?

Nemyslím si, že jsme odešli fyzicky. Potom, co jsme prohrávali 1:2, tak jsme chtěli útočit a z toho pramenila okénka vzadu, které soupeř díky své rychlosti dokázal využít. Je potřeba si zanalyzovat chyby a poučit se z nich do dalších zápasů.

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou
Pro všechny šťastné andílky: Nenechte si ujít testování s Havlíkovou apotékou

Trápí vaše miminko opruzeniny, odřeniny od plenek, zarudlá místa, ekzémy a suchá pokožka po koupeli? Otestujte s námi zdarma léčivou mast od...