24. září 2012 9:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Snedeker vyhrál sérii FedExCup, získal tak 10 milionů dolarů

Snedeker ovládl finále FedEx Cupu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snedeker ovládl finále FedEx Cupu | foto: Reuters

ATLANTA Americký golfista Brendt Snedeker vyhrál turnaj PGA Tour Championship, zároveň ovládl i FedExCup a získal prémii deset milionů dolarů. Na hřišti East Lake v Atlantě zvítězil s náskokem tří ran před Angličanem Justinem Rosem. Favorité závěr nezvládli; Tiger Woods skončil na děleném osmém místě a světová jednička Rory McIlroy na desátém.

Snedeker se do čela pořadí posunul po sobotě, v neděli šel jako poslední a mohl sledovat, jak jeho soupeři odpadají. Na posledních šesti jamkách zahrál tři birdie a na osmnáctce si mohl vychutnat ovace pro nového šampiona.

"V závěru jsem měl maximální jistotu. Na poslední devítce jsem byl neuvěřitelně klidný, sám tomu ani nemohu uvěřit," řekl jednatřicetiletý Snedeker, který se letos na zámořské PGA Tour radoval z druhého titulu a celkem ze čtvrtého v kariéře.

Snedeker prožívá krásné období. Vyhrál nejvyšší možnou finanční odměnu v golfu, a to před zraky svého otce Larryho, který se na něj přijel podívat teprve podruhé od letošní transplantace jater. A za měsíc se Snedeker stane podruhé otcem.

Na miliony prý nemyslel

"Na deset milionů dolarů jsem nemyslel až do poslední jamky, ale musím přiznat, že to je neuvěřitelné. Člověk si uvědomí, že se zajistil na docela dlouhou dobu," řekl Snedeker, který vedle 10 milionů za FedExCup dostal také 1,44 milionu za výhru v samotném turnaji. "Takové peníze ale nepotřebuji, je mnohem více potřebných." Ve větrných podmínkách skončili na děleném třetím místě Angličan Luke Donald a Američan Ryan Moore. Očekávaný útok Woodse ani McIlroye nepřišel.

Oba hráli v neděli od prvních jamek nepřesně a jen z povzdálí sledovali Snedekerovu jízdu. Jsem lehce zklamaný, to je jasné," řekl McIlroy, který před turnajem vedl pořadí FedExCupu a vyhrál dva turnaje po sobě. "Ale tady jsem nehrál, co jsem potřeboval. Dvě zasažené fairwaye na tomhle hřišti na výhru nestačí," doplnil.

ČTK, Lidovky.cz