26. prosince 2008 9:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Sněhová děla pracují naplno

Lyžařky před Pražským hradem. Třetí etapa seriálu Tour de Ski se jela v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžařky před Pražským hradem. Třetí etapa seriálu Tour de Ski se jela v Praze. | foto: ČTK

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ O den dříve oproti původní předpovědi počasí mohli pořadatelé dvou závodů Tour de Ski na přelomu roku v Novém Městě na Moravě spustit sněhová děla. Očekávaný zlom počasí dává naději, že by se mohl kromě novoročního sprintu uskutečnit i silvestrovský distanční závod mužů na 15 km a žen na 10 km na zkráceném okruhu v původně plánovaném rozsahu.

Noc po Štědrém dnu byla sice ještě na Českomoravské vysočině teplá, ochlazovat se začalo až dnes ráno. "Dopoledne jsme spustili tři sněhová děla, která vyráběla sníh do zásobníku. Po poledni už bylo v provozu všech deset děl, neboť teplota klesla na mínus 4,5 stupně Celsia," řekl předseda organizačního výboru Petr Honzl.

V úterý se pořadatelé z Nového Města domluvili na pracovní schůzce s šéfem mezinárodní lyžařské federace FIS Jürgem Capolem, že navzdory kritickým sněhovým podmínkám vsadí na slibované ochlazení. Pokud bude současné mrazivé počasí pokračovat ještě další tři dny, tak se podle propočtů podaří vyrobit dostatečné množství technického sněhu alespoň na dvoukilometrový okruh.

Letošní třetí ročník Tour de Ski odstartuje v sobotu 27. prosince prologem v německém Oberhofu, kde se o den později poběží závod mužů na 15 km a žen na 10 km, v pondělí 29. prosince je na programu sprint v Praze. Po dnu volna bude Tour de Ski pokračovat třetím dílem na přelomu roku v Novém Městě. Závěrečné dva závody seriálu se uskuteční 3. a 4. ledna ve Val di Fiemme.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR COUNTRY MANAGER - ENERGETIKA

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz