Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slibný start do prestižních X-Games. Samková ovládla kvalifikaci

Sport

  21:11
ASPEN - Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na X-Games, extrémních hrách v akrobatickém lyžování a snowboardingu, které se od čtvrtka do neděle konají v americkém Aspenu. Finále je na programu v neděli ve 20:00 SEČ (vysílá O2 Sport).

Eva Samková. foto: ČTK

Olympijská vítězka, která se minulý víkend v závodu Světového poháru ve Feldbergu dostala od OH v Soči poprvé na nejvyšší stupínek, vyhrála na X-Games kvalifikaci i loni, ale potom po pádu skončila ve finále šestá.

„Jízda byla taková střední, ale vyhrála jsem, takže super,“ uvedla na facebooku Samková.

„Dala jsem jen dvě jízdy, takže bych si teď spíš trochu zajezdila, než abych končila,“ pousmála se. Její výkon prý nebyl ideální. „Ale začínám se do toho dostávat, první den byl strašný. Zítra je ještě jeden trénink,“ plánovala.

Snowboardcrossařka Eva Samková.
Eva Samková.

Ani její kouč Marek Jelínek nebyl přes první místo v kvalifikaci úplně spokojený. „Udělala tam moc hezký věci, ale některé hodně, hodně špatný. Pro mě to nebylo ideální,“ hodnotil trenér.

„Takže na tom musí zítra při tréninku ještě zapracovat, protože s chybama by mohl být problém vyhrát,“ mínil.

Snowboardcross nikdy na X-Games žádná Evropanka nevyhrála a Samková má šanci stát se první českou vítězkou prestižních her v historii. Dosud byla nejlépe před dvěma lety druhá.

Autor: