Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Snowboardistka Pančochová vyhrála slopestyle SP v Copper Mountain

Sport

  21:01aktualizováno  21:07
COPPER MOUNTAIN (USA) - Snowboardistka Šárka Pančochová poprvé v kariéře vyhrála slopestyle Světového poháru. Česká naděje pro olympijské hry v Soči, na kterých bude mít slopestyle premiéru, nenašla přemožitelku díky povedené druhé finálové jízdě v závodu v americkém Copper Mountain.

Česká snowboardistka Šárka Pančochová foto: ČTK

Také Pančochová ukázala, že je v olympijské sezoně ve slibné formě. Po slalomářce Ester Ledecké a crossařce Evě Samkové bude třetí českou snowboardistkou, která může mít v Soči velkou šanci na medaili. "Mám radost, že se poprala s těžkými podmínkami a psychicky to zvládla, protože technicky na to má," řekl trenér Martin Černík. "Neznamená to, že vyhraje olympiádu, ale dnes dokázala, že na to má a může se to povést znovu," dodal. U-rampa jí v Copper Mountain nevyšla, ale ve svém silnějším slopestylu excelovala, byť se jí první jízda tolik nepodařila.

V té byla mezi osmi finalistkami šestá, ale v druhé jízdě dostala 92,25 bodu a porazila Isabel Derungsovou o více než deset bodů. Třetí místo obsadila další Švýcarka Elena Könzová. Pančochová přitom měla v letní přípravě kvůli zlomené klíční kosti z trampolíny šestiměsíční pauzu. "Mám víc energie, myslím, že mi ta pauza docela prospěla," uvedla ještě před vstupem do Světového poháru. Přípravu strávila v Japonsku a v USA, kde zůstane až do olympiády. 
Nyní zaznamenala druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře, neboť v lednu 2010 vyhrála v Kreischbergu Světový pohár v U-rampě. Pančochová ve slopestylu, v kterém snowboardisté předvádějí skokanské triky, jezdí po zábradlí a přes různé překážky, byla druhá na mistrovství světa v La Molině 2011, v minulé zimě jako první Češka vyhrála seriál World Snowboard Tour a byla druhá na X-Games. Olympijskou premiéru bude mít slopestyle v Soči 8. a 9. února.

Závody SP ve snowboardingu v Lake Louise (Kanada) - slopestyle

Muži: 1. Sandbech 97,00 b., 2. Horgmo (oba Nor.) 94,75, 3. White (USA) 90,75, ...36. Mikyska a Nečas, 39. Horák - nepostoupili z kvalifikace.

Ženy: 1. Pančochová 92,25, 2. Derungsová 81,50, 3. Könzová (obě Švýc.) 81,25.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat