22. července 2008 11:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Souboj o nejrychlejšího muže planety

Usain Bolt je zpovídán novináři před mítinkem Super Grand Prix ve Stockholmu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt je zpovídán novináři před mítinkem Super Grand Prix ve Stockholmu. | foto: AFP

STOCKHOLM Na dnešním mítinku Super Grand Prix ve Stockholmu se naposledy před olympijskými hrami utkají nejrychlejší běžci světa Usain Bolt a Asafa Powell. Bolt, který drží světový rekord časem 9,72 sekundy, se s jeho bývalým držitelem Powellem utká letos podruhé. Na konci června ho na jamajském šampionátu snadno porazil.

Chladné počasí kazí náladu jamajským sprinterským hvězdám Usainu Boltovi a Asafu Powellovi před jejich vzájemným soubojem v běhu na 100 metrů na úterním mítinku Super Grand Prix ve Stockholmu. Podle předpovědi meteorologů budou atleti závodit ve čtrnácti stupních Celsia. "

To je na mě hrozná zima, doufám, že se to počasí změní," prohlásil Bolt, světový rekordman časem 9,72 sekundy. Powell, jehož osobní rekord je o dvě setiny horší, usiluje ve Stockholmu o třetí vítězství za sebou. Loni vyhrál za 10,14, předloni zaběhl rekord mítinku 9,86. Na tento čas chce Bolt zaútočit. "Rád bych si odnesl diamant," řekl k tradiční odměně v hodnotě 10.000 dolarů.

Powellovi letos komplikovaly přípravu zdravotní potíže, ale také on větší, že by mohl zlepšit rekord mítinku. "Určitě na to mám, ale Bolt je favorit," tvrdí. Jednadvacetiletého Bolta, který se do letošní sezony specializoval na dvoustovku, čeká teprve šestý stometrový závod v kariéře.


 

ČTK