Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soudný den: MOV bude rozhodovat o účasti ruských sportovců v Riu

Sport

  12:52
Lausanne - Výkonný výbor Mezinárodního olympijského výboru (MOV) v neděli bude rozhodovat o případném vyloučení ruských sportovců z OH. Během telekonference se budou špičky olympijského hnutí radit o tom, zda po atletech přijdou o účast v Riu de Janeiro kvůli systematickému dopingu i ruští zástupci ve všech dalších sportech.

Olympijské hry se blíží. Potvrzení pravdivosti obřího dopingového skandálu by znamenalo pro atletiku pohromu. foto: Reuters

O možném vyřazení Ruska z olympiády v Brazílii se začalo mluvit poté, co Mezinárodní atletická federace IAAF vyloučila z her loni v listopadu všechny ruské atlety. Další ránu sportovní velmoci zasadila pondělní zpráva nezávislé komise Antidopingové agentury WADA o tom, že tamní ministerstvo sportu od roku 2011 krylo doping svých sportovců a ve spolupráci s tajnou službou zaměňovalo jejich vzorky.

Na rozhodnutí MOV může mít vliv i čtvrteční verdikt sportovní arbitráže CAS, jež zamítla odvolání 68 atletů proti kolektivnímu trestu od IAAF.

Dosud nikdy v historii nebyla žádná země kvůli dopingu kompletně vyloučena z účasti na olympijských hrách.

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat