13. března 2014 19:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Soukalová se vrátila sedmým místem, těsně před ní doběhla Vítková

Gabriela Soukalová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Soukalová. | foto: MAFRA - Michal Sváček

KONTIOLAHTI Mezi nejlepší patřily před olympijskými hrami, mezi elitou nechyběly v Soči a výbornou formu potvrzují také v poolympijské části letošní sezony. Ve finském Kontiolahti se české biatlonistky opět vmáčkly do TOP 10. Veronika Vítková skončila po bezchybném střeleckém výkonu šestá, o jednu pozici předčila Gabrielu Soukalovou.

Poprvé od olympijských her se na start závodu Světového poháru postavila Gabriela Soukalová, uplynulý víkend chyběla v Pokljuce kvůli zánětu průdušek. 

ZÁVOD MUŽŮ

Se startovním číslem jedna vyrazila dvojnásobná medailistka ze Soči na trať sprintu a nezačala ideálně - hned na položce vleže jednou chybovala a musela absolvovat trestný okruh. Na stojce se však 24letá biatlonistka ideálně zkoncentrovala a předvedla bezchybnou střelbu.

Její kolegyně Veronika Vítková, kterou bacily "obcházely" minulý týden na závodech v Pokljuce, předvedla ještě o něco lepší výkon - všech deset terčů totiž bezchybně sestřelila. V cíli pak reprezentační kolegyni porazila o necelé tři vteřiny...

"Pro nás to byl závod s příjemným koncem. Dvě umístění do TOP 10 nás můžou těšit," řekl reprezentační trenér ženského týmu Jindřich Šikola v rozhovoru pro Českou televizi.

Ve sprinterském závodě slavily finské biatlonistky - navzdory jednomu nepřesnému výstřelu vestoje triumfovala Kajsa Mäkärainenová, třetí byla Mari Laukkanenová. Na stupně je doprovodila druhá Ruska Olga Zajcevová.

Martina Kučerová

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.