Jaroslav Soukup ve stihacim zavode

Jaroslav Soukup ve stihacim zavode | foto: MAFRA - Michal Sváček

Soukup útočil v Pokljuce na desítku, Vítková si polepšila o 31 míst

•   12:26aktualizováno  14:22
POKLJUKA - Jaroslav Soukup skončil ve stíhacím závodu Světového poháru biatlonistů v Pokljuce jedenáctý se ztrátou minuty a 20 sekund na vítězného Antona Šipulina z Ruska. Ondřej Moravec, který v této disciplíně získal v únoru v Soči stříbrnou olympijskou medaili, dojel po šesti střeleckých chybách na 34. místě.

V závodu žen byla z českého tria nejlepší sedmnáctá Veronika Vítková, která si ve srovnání se čtvrtečním sprintem polepšila o 31 míst. Lea Johanidesová obsadila 48. pozici a Jitka Landová dojela do cíle hned za ní. Vyhrála Finka Kaisa Mäkäräinenová před Torou Bergerovou z Norska, nečekaná vítězka sprintu Katharina Innerhoferová z Rakouska klesla na sedmé místo.

Soukup na střelnici minul terč dvakrát a vylepšil 19. příčku ze sprintu. Ve finiši o desátou pozici těsně prohrál s Američanem Lowellem Baileym.

Šipulin musel na jedno trestné kolo, zatímco vítěz sprintu Björn Ferry ze Švédska na dvě. To rozhodlo o tom, že si pořadí ze čtvrtka prohodili, Švéd přijel do cíle o osm a půl vteřiny později. Třetí skončil norský veterán Ole Einar Björndalen.

Moravec přišel o naději na lepší výsledek hned na první střelbě, kdy z pěti terčů sestřelil jen jeden. Další čeští reprezentanti nebodovali, Michal Krčmář dojel na 53. a Vít Jánov na 55. místě.

Závody SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Šipulin (Rus.) 31:02,8 (1 tr. kolo), 2. Ferry (Švéd.) -8,6 (2), 3. Björndalen (Nor.) -27,4 (2), 4. Malyško (Rus.) -41,0 (3), 5. Landertinger (Rak.) -48,2 (1), 6. Fak (Slovin.) -48,5 (2), 7. M. Fourcade (Fr.) -1:06,2 (4), 8. Eder (Rak.) -1:06,2 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) -1:06,6 (4), 10. Bailey (USA) -1:20,5 (3), 11. Soukup -1:20,5 (2), ...34. Moravec -4:19,1 (6), 53. Krčmář -7:40,2 (8), 55. Jánov -8:01,3 (7).

Průběžné pořadí SP (po 15 ze 22 závodů): 1. M. Fourcade 606 b., 2. Landertinger 445, 3. Svendsen (Nor.) 443, 4. Šipulin 420, 5. Björndalen 405, 6. Eder 373, ...12. Moravec 314, 39. Soukup 150, 42. Šlesingr 122, 73. Krupčík 21, 78. Krčmář 17.

Autoři: ČTK, Lidovky.cz