Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soupeř pro Kličky? Povětkin obhájil titul šampiona WBA

Sport

  23:26
HELSINKY - Ruský boxer Alexandr Povětkin obhájil titul profesionálního mistra světa v těžké váze organizace WBA. Američana Cedrika Boswella dnes večer v Helsinkách porazil k.o. v osmém kole.

Alexandr Povětkin foto: Reuters

Dvaačtyřicetiletý Boswell doufal, že by mohl alespoň jeden titul v prestižní těžké váze vrátit do Spojených států, ale v ringu se jeho naděje začaly rychle rozplývat. Už v sedmém kole ho o deset let mladší Povětkin tvrdými údery zavěsil na provazy a v dalším dějství zápas ukončil.

ČTĚTE TAKÉ

Olympijský vítěz z Atén vylepšil svou bilanci v profi ringu na 23 vítězství, z toho šestnáct soupeřů knoukautoval. Boswell si v nejdůležitějším zápase kariéry připsal teprve druhou porážku. Tu předchozí utrpěl před osmi lety, od té doby vyhrál čtrnáctkrát po sobě.

Povětkin se stal šampionem v srpnu díky vítězství na Uzbekem Ruslanem Čagajevem a první obhajobu zvládl bravurně. Ostatní tituly v těžké váze drží ukrajinští bratři Kličkové. Vladimir je šampionem organizací IBF, WBO a IBO, Vitalijovi patří zbývající pás WBC.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Mohlo by vás zajímat