Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Soupeři vědí, že naše výsledky nejsou náhoda, říká curler Snítil

Sport

  12:12
VICTORIA/PRAHA - Po výhrách nad týmy Finska a USA sahají čeští curleři na mistrovství světa v kanadské Victorii po klice postupu na olympijské hry v Soči. "Turnaj graduje, čekají nás ještě dva náročné zápasy. Pokud bude co slavit, oslavíme to pořádně," hlásí z dějiště šampionátu skip českého týmu Jiří Snítil.

Český curler Jiří Snítil foto: ČTK

Jaký byl další hrací den mistrovství světa?
S Finy to i přes poměrně jasný výsledek (9:6 - pozn.) bylo vyrovnané až do konce. Byli jsme lepší do pátého endu, ale pak Finové dotahovali. Druhý zápas (s týmem USA 9:8) je vždy těžší na koncentraci, protože se projevuje únava z předchozího utkání. Američané jsou trochu nevyzpytatelní, nicméně povedlo se. Turnaj ale graduje a není čas se šetřit.

K TÉMATU

Na mistrovství světa jste poprvé hráli v roce 2008, ale bilanci pěti vítězství a čtyř proher jste dosud nikdy neměli, postup do Soči máte z děleného čtvrtého místa na dosah. Co to s týmem dělá?
Jestli máte na mysli nějakou euforii, tak ta nepanuje, zůstáváme v klidu. Čekají nás ještě dva náročné zápasy (ve čtvrtek od 18.00 středoevropského času s Japonskem, v pátek ve 4.00 SEČ se Švýcarskem - pozn.) a každý v týmu ví, že až po nich se bude sčítat celkové pořadí i s umístěním na loňském šampionátu. Takže teď musíme odpočívat a pak zase vyrazíme v plném nasazení na scénu.

Svými výsledky na šampionátu jste překvapili českou sportovní veřejnost, ale co soupeři? Jak vaše vystoupení vnímají?
Myslím, že nás berou jako tým, který už má svoje zkušenosti a neprobojoval se sem náhodou, nám to vyšlo díky loňskému bronzu z mistrovství Evropy. Nicméně všechny týmy se tady spíš soustředí na svoje výkony.

Hrajete dva zápasy denně prakticky bez odpočinku - je to hodně náročná porce?
Nevím, nezažil jsem podobný turnaj v jiném sportu. Náročné to ale je, pamatuji si, že na našem prvním mistrovství světa v roce 2008 v Americe jsem byl úplně vyšťavený. Teď už to snáším mnohem líp, je to i zkušenostmi. Mám svůj denní režim, který dodržuji a který mi vyhovuje.

Takže není čas ani na menší oslavy jednotlivých vítězství? Třeba tým Kanady, což se vám podařilo v 6. kole, se neporáží každý den...
To nejde. Každý večerní zápas zhodnotíme s naším kanadským trenérem Danielem Rafaelem a brzy jsme všichni na pokojích. Ale pokud bude co slavit, oslavíme to pořádně po turnaji.

Vašeho trenéra poněkud obestírá rouška tajemství. Kde se vzal?
Trénuje nás od září, ale pracuje se všemi českými reprezentačními týmy, platí jej Český svaz curlingu a má velké zkušenosti. Momentálně bydlí v Praze a jeho hlavním úkolem je dostat aspoň jeden český tým na olympiádu. Ženy se zatím na mistrovství světa neprobojovaly, ale pro Soči ještě budou mít šanci v prosincové světové kvalifikaci.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat