10. března 2017 10:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Spánek se nevyplácí ani ve sportu. Mašér usnul, vypadl se saní a musel do cíle pěšky

Linwood Fiedler. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Linwood Fiedler. | foto: Reprofoto

JUNEAU Usnout při řízení se nevyplácí a platí to i u psích spřežení. Ve čtvrteční etapě slavného závodu Iditarod na Aljašce se o tom přesvědčil mašér Linwood Fiedler, který usnul, vypadl ze saní a do cíle v městečku Ruby dorazil pěšky zhruba hodinu po svých psech.

„Musím se přiznat, že jsem se vzbudil až ve chvíli, kdy jsem obličejem praštil do sněhu,“ řekl třiašedesátiletý Fiedler v rozhovoru pro televizní stanici KTUU. „Se spánkem jsem bojoval už delší dobu, dlouho jsem odolával, ale pak jsem prostě vypnul,“ dodal.

Fiedler přiznal, že ze saní už v minulosti spadl, ale tentokrát mu s nimi psi poprvé utekli. „Naposledy stačilo zakřičet a zastavili se. Doufal jsem, že to tak bude i teď,“ uvedl. „Přece jen se cítíte dost osaměle a jako nahý, když jdete uprostřed noci podél Yukonu a k tomu navíc čas od času narazíte na vlčí stopy,“ přidal.

Fiedler navzdory nehodě nemusel odstoupit a nečeká ho ani postih. „Alespoň má další kapitolu pro plánovanou knihu,“ prohlásil ředitel „posledního velkého závodu na světě“ Mark Nordman.

Vítěz přes 1600 km dlouhého klání napříč Aljaškou bude znám příští týden. V čele je dvojnásobný šampion Mitch Seavey, který v roce 2013 v 53 letech ovládl Iditarod jako nejstarší mašér v historii. Loni vyhrál jeho syn Dallas Seavey.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz