Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Španěl Simon je motocyklovým mistrem světa třídy do 125 ccm

10:30
Phillip Island - Španěl Julian Simon dnes vyhrál Velkou cenu Austrálie a stal se mistrem světa v závodech silničních motocyklů ve třídě do 125 ccm. Až v posledním kole předjel svého největšího rivala Brita Bradleyho Smitha a před dvěma zbývajícími závody v Malajsii a Španělsku už nemůže být předstižen.

Stopětadvacítky v Barceloně. foto: ČTK

Dvaadvacetiletý Simon mohl slavit už před dvěma týdny v Estorilu, ale upadl a jeho náskok se zmenšil. Ani tentokrát se pro něj po nevydařeném startu závod nevyvíjel dobře, ale závěr mu vyšel skvěle. V bitvě s dalším jezdcem Aprilie Bradleyem Smithem se naposledy pokusil zaútočit, a to se mu povedlo. Třetí dojel Němec Sandro Cortese.

Simon vyhrál pátý závod a ze čtrnácti dílů seriálu byl podesáté na stupních vítězů. Korunoval tak svůj návrat do nejslabší kubatury. Loni ve třídě do 250 ccm nedojel ani jednou na medailovém místě.