Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Španělé i Chorvaté vyhráli na házenkářském MS základní skupiny, postup slaví i Polsko a Brazílie

Radost házenkářů Chorvatska po vítězství ve skupině. foto: Reuters

Káhira - Španělští házenkáři uzavřeli základní skupinu mistrovství světa vítězstvím 36:30 nad Tuniskem. Evropští šampioni si po úvodní remíze s Brazílií připsali na turnaji druhou výhru a do další fáze postoupí z prvního místa skupiny B. Jako nejlepší tým céčka jdou v Egyptě dál i vicemistři Evropy Chorvaté, kteří základní část uzavřeli výhrou 26:24 nad Katarem.
  20:21

Spolu se Španělskem jdou dál Brazílie a Polsko, které se o konečné pořadí ve skupině utkají ve vzájemném večerním zápase. S Chorvaty postupují jejich dnešní soupeři a pořadatelé olympijských her Japonci, kteří zdolali Angolu 30:29.

Ve skupině A je po odstoupení Kapverd kvůli koronaviru v týmu situace už předem jasná a dál posílá Německo, Maďarsko a Uruguay. Ve skupině D vybojoval postup ze třetí příčky Bahrajn, o pořadí na prvních dvou místech se v přímém souboji utkají obhájci titulu Dánové s Argentinou.

Radost házenkářů Chorvatska po vítězství ve skupině.
Házenkáři Francie se radují z překvapivě těsné výhry nad Švýcarskem.

Z každé základní skupiny postoupí na šampionátu trojice nejlepších týmů, které se v další fázi utkají ve čtyřech šestičlenných skupinách. Dva nejlepší celky z každé z nich postoupí do čtvrtfinále.

Autor: