Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělští tenisté postoupili do finále Davisova poháru

Sport

  16:33
MADRID - Španělští tenisté jsou prvními finalisty Davisova poháru. Rozhodující třetí bod pro ně v semifinále získal první hráč světového žebříčku Rafael Nadal, který v dnešní úvodní dvouhře porazil hladce 6:4, 6:0 a 6:4 americkou jedničku Andyho Roddicka.

Nadal táhne Španěly. foto: ČTK

Utkání na antuce v madridské koridě začalo kvůli dešti o bezmála dvě hodiny později, ale čtyřnásobný vítěz Roland Garros program urychlil. Měl osmdesátiprocentní úspěšnost prvního servisu a zaznamenal šedesát vítězných úderů. Roddick jeho tlaku nedokázal vzdorovat. Nemohl se opřít o svou tradiční zbraň servis, o který hned pětkrát přišel, a neproměnil ani jeden ze sedmi brejkbolů.

Američané tak neobhájí loňský daviscupový triumf, naopak Španělé si pošesté v historii zahrají o cennou týmovou trofej. Ve finále je čeká vítěz druhého semifinále mezi Argentinou a Ruskem, ve kterém vedou Jihoameričané po čtyřhře 2:1. Ať vyhraje kdokoliv, budou hrát Španělé finále na hřišti soupeře.

Výsledek - semifinále: Španělsko - USA 3:1 po třetí dvouhře Nadal - Roddick 6:4, 6:0, 6:4.

Autor:

Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz
Jak ušetřit při nákupu Pampers plenek? Povíme vám, jak dostat zpět část svých peněz

Řekněme si to na rovinu – za plenky pro ty naše miláčky vydáme za rok z peněženky víc než dříve za kabelky. Zvlášť, když pro ně chceme ty nejlepší...